Audi prestavilo stratégiu elektrifikácie: 20 e-modelov do 7 rokov

0

Automobilka Audi predstavila svoje plány na najbližších 7 rokov, ktorým dominuje oblasť elektromobility. Do roku 2020 uvedie na trh 4 nové elektromobily, z toho prvý už onedlho. Do roku 2025 chce mať vo svojom portfóliu 20 elektrifikovaných modelov, pričom v spomínanom období počíta s predajom 800 000 e-áut ročne.

4 elektromobily v priebehu 2 rokov

Prvý z plánovaných plne elektrických modelov nám Audi odhalí na augustovom summite v Bruseli, a to SUV Audi e-tron. To konečne uvidíme v sériovej podobe bez maskovania. Miesto uskutočnenia summitu nie je náhodné, pretože v Bruseli sa bude tento model aj vyrábať.

„Made in Brusel“ bude aj nasledujúce CUV Audi e-tron Sportback (2019). Po ňom príde na trh športový sedan Audi e-tron GT (2020), ktorý má byť konkurentom Tesly Model S. V rovnakom roku sa máme dočkať aj elektrického „kompaktu“, t.j. elektromobilu nižšej strednej triedy. O rok neskôr má byť predstavený prvý plne autonómny model na základe prototypu Audi Aicon.

20 elektrifikovaných modelov do roku 2025

V roku 2025 chce mať automobilka Audi vo svojom portfóliu 20 elektrifikovaných modelov. Väčšina z nich má byť plne elektrická, zvyšok budú tvoriť prevažne plug-in hybridy.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvé elektrické Audi je možné rezervovať už aj v SR. Na koľko vyjde?
Audi e-tron sa bude nabíjať rýchlejšie ako Tesly. Na staniciach aj doma
Závodný elektromobil Audi, ktorý bol pôvodne navrhnutý pre hru Gran Turismo

800 000 e-áut ročne

V roku 2025 plánuje Audi dosiahnuť ročné predaje elektrifikovaných automobilov na úrovni 800 000 kusov. To znamená, že cca každý tretí zákazník by sa musel rozhodnúť pre elektrický alebo hybridný model. Z tohto dôvodu bude mať každý modelový rad elektrifikovaný variant.

Na dosiahnutie tohto cieľa vyčlenila nemecká automobilka väčšinu zo svojho 40 miliardového (€) balíka pre podporu elektromobility, autonómneho riadenia a digitalizácie.

Audi chce byť prémiovou e-jednotkou

Rupert Stadler, predseda predstavenstva Audi hovorí: „Našim cieľom je spôsobiť revolúciu v mobilite. Chceme byť jednotkou v rámci prémiového segmentu elektrifikovaných vozidiel. Tie budú nekompromisne využiteľné v rámci každodennej prevádzky, najvyššej kvality a prinesú zákazníkom pôžitok z jazdy.“  

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Audi

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár