Ferrari ide naháňať Teslu. Chce byť prvou automobilkou s plne elektrickým superšportom

1

Dlhoročný odporca elektrifikácie Sergio Marchionne, ktorý je CEO automobiliek Ferrari a FCA, rezolútne mení svoj názor. Potom ako uznal, že elektromobily sú jasnou budúcnosťou automobilového priemyslu, načrtol v rámci tejto oblasti plány oboch svojich spoločností. Tesle a Elonov Muskovi uznal zásluhy, ale nedovolí, aby prvý skutočný elektrický superšport niesol inú značku ako Ferrari.

Ferrari bude chcieť podľa Marchionneho ukradnúť Tesle predaje aj slávu. Tým naráža na pomerne nedávno predstavený športový prototyp Tesla Roadster druhej generácie, ktorého špecifikácie vyrážajú dych. Šéf Ferrari nechce dopustiť, aby sa stal tento model prvým plne elektrickým superšportom.

„Ak má byť postavený prvý elektrický superšport, tak potom prvý bude od Ferrari. Ľudia sa divia, čo urobila Tesla so superautami. Nechcem degradovať prácu Elona Muska, ale myslím si, že je to na nás…,“ povedal Sergio Marchionne.

Ferrari už má vo svojom portfóliu elektrifikované vozidlo. Tým je krásny hybridný model LaFerrari. Marchionne dodáva, že najskôr budú realizovať hybridné automobily, pričom potom už bude vraj jednoduché prejsť k tým plne elektrickým.

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Je Tesla Model S najrýchlejším autom na svete?
VIDEO: Tesla Model X vs. Ferrari 458 v závode na 400 m

Kto je, či bude prvý?

Na záver si môžeme o prvom elektrickom superšporte trošku zapolemizovať. Veď je otázkou pohľadu, aké vozidlo možno za superšport skutočne označiť. Takéto pomenovanie môže podľa nás niesť pokojne napríklad aj chorvátsky 1224-koňový elektromobil Rimac Concept One či 1360-koňový „Číňan“ NIO EP9. A čo Tesla Model S P100DL, ktorá poráža v závodoch drag race jeden renomovaný superšport za druhým? Nech je to ako chce, bude zaujímavé sledovať tieto pomyselné závody. Veríme, že technológie, ktoré v rámci nich vzniknú, budú nápomocné aj pri vývoji bežných elektrických modelov.

Zdroj: bloomberg.com, titulná (ilustračná) fotografia: Ferrari

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |