Množstvo elektromobilov naprieč značkami Alfa Romeo, Maserati, Jeep a Fiat, hlási koncern FCA

0

Koncern FCA (Fiat Chrysler Automobiles) aktuálne prezentoval svoje plány do roku 2022, v ktorých hrá prím elektromobilita. Elektrifikácia modelového portfólia zasiahne všetky koncernové značky: Alfa Romeo, Maserati, Fiat, Jeep, Chrysler a RAM. Celkovo sa má objaviť na trhu okolo 30 elektrifikovaných modelov.

Šéf FCA sa vyjadril, že na elektrifikáciu modelového portfólia vyčlenil koncern 9 miliárd €. Do štyroch rokov chce mať FCA na trhu množstvo elektromobilov, plug-in hybridov, hybridov aj mild-hybridov. Na čo všetko sa môžeme tešiť?

elektromobilita-alfa-romeo-maserati-jeep-fiat-plany fca elektromobilita plany

Maserati

Športová značka Maserati ponúkne do roku 2022 až 8 plug-in hybridných a 4 plne elektrické automobily. Prvým z nich bude 2-dverový športovo-luxusný model Alfieri. V plug-in hybridnej verzii sa objaví na trhu v roku 2020, o rok neskôr sa dočkáme čistokrvného elektromobilu. Vyrábať sa bude v prevedení Coupe aj Cabrio.

maserati elektromobilita

Elektrické Maserati Alfieri bude mať až 3 motory, vďaka ktorým zrýchli z 0 na 100 km/h za cca 2 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 300 km/h. Batéria bude podporovať extrémne rýchle 800V nabíjanie. Jeho hmotnosť má byť vyššia len o 175 kg v porovnaní so spaľovacím ekvivalentom.

Alfa Romeo

Alfa Romeo sa bude špecializovať na plug-in hybridné vozidlá, keďže ponúkne „len“ 6 vozidiel tohto typu. Jednou z nabíjateľných chuťoviek bude model Gran Turismo Veloce – 4-miestne GT-coupe so 600 konskými silami, dokonalým rozložením hmotnosti 50:50 a vektorizáciou krútiaceho momentu.

alfa romeo elektromobilita

Jeep

Automobilka Jeep uvedie do 4 rokov na trh 10 plug-in hybridných a 4 plne elektrické modely. Do roku 2021 pritom ponúkne elektrifikovanú verziu pre každý modelový rad. Žiaľ všetky 4 elektromobily budú dostupné do roku 2022 len pre čínsky trh. V Európe sa dočkáme 8 plug-in hybridov a 5 mild hybridov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi prestavilo stratégiu elektrifikácie: 20 e-modelov do 7 rokov
FORD: “Do roku 2022 uvedieme na trh 16 elektromobilov a 24 hybridov”
Peugeot, Citroën, Opel a DS so 100 % elektrifikáciou do roku 2025 | Prehľad modelov

FIAT

Koncern FCA nám toho v prípade automobilky FIAT zatiaľ moc neprezradil. Z prezentovaných materiálov sme sa zatiaľ dozvedeli len to, že v roku 2020 sa dočkáme druhej generácie štýlového mestského elektromobilu Fiat 500e. Neskôr príde na trh aj jeho SUV variant „500eX“.

Zdroj: FCA, titulná fotografia: Maserati

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár