Tesla v SR: Predajňa v BA, servis v ZA, Supercharger V3 v KE, V4 na ceste? Náznaky z Tesla Clubu

5

Dnes sme sa dozvedeli nové neoficiálne informácie, ktoré súvisia s aktivitami spoločnosti Tesla na Slovensku. Tie sa pritom týkajú veľmi zaujímavých tém, a to nabíjacích staníc Supercharger, predajne/showroomu a servisu.

V apríli minulého roka reagoval Elon Musk na tweet, „či sa dočkáme možnosti lízingu na Teslu Model 3 v EÚ“ a dodatok, že „spoločnosť na Slovensku nepredáva ani neservisuje modely značky“. A to slovami, že to príde v tomto roku (pozn.: 2019).

O 5 mesiacov neskôr šéf Tesly zas odpovedal na otázku, kedy môžeme očakávať Teslu na Slovensku. „Dúfame, že budeme otvorení na Slovensku, v Chorvátsku, Srbsku a väčšine východnej Európy začiatkom budúceho roka. Konečne urobíme Nikolu Teslu hrdým, a to tým, že bude mať konečne svoje autá v krajinách svojho pôvodu.“

Tieto náznaky určite potešili, na druhej strane vyvolali viac otázok, ako poskytli odpovedí. Faktom pritom je, že jedinými viditeľnými následnými aktivitami Tesly v rámci slovenského trhu boli zriadenie nabíjacej stanice v Liptovskom Mikuláši a spustenie slovenského nelokalizovaného konfigurátora na elektromobil Tesla Model 3. A to v čase spustenia 2. dotačného programu na podporu elektromobility na Slovensku, teda v decembri minulého roku.

Majitelia, potenciálni zákazníci či fanúšikovia kalifornskej značky však už dlhšiu dobu volajú po oficiálnom vstupe spoločnosti Tesla na slovenský trh, ktorý by k nám priniesol showroom „Tesla Store„, servis či viac nabíjacích staníc Supercharger.

Novinky ohľadom aktivít Tesly v SR

Spoluzakladateľ slovenského Tesla Clubu, Stanislav Kurek, v tejto súvislosti aktuálne prostredníctvom fóra informoval, že v Košiciach sa už v rámci OC Optima buduje nabíjacia stanica Tesla Supercharger V3, ktorá poskytuje v rámci každého stojana nabíjací výkon až 250 kW. Hotová by pritom mohla byť do 14 dní. Spustenie závisí od Tesly.

V pláne bolo tiež zriadenie Superchargera v Trenčíne (Q1/2021), ten však podľa Stanislava Kureka zhatil COVID-19, pričom Tesla mu vystavila stopku. Veríme, že len dočasne. Spoluzakladateľ slovenského Tesla Clubu tiež uviedol, že pripravujú aj Supercharger V4.

Existenciu novej verzie Superchargera Tesla zatiaľ oficiálne nepotvrdila, prezident automobilovej divízie Tesly, Jerome Guillen, však nedávno naznačil nabíjacie stanice s výkonom 350 kW. Tak uvidíme.

Čo sa týka predajne/showroomu, resp. oficiálneho obchodného zastúpenia a servisu spoločnosti Tesla, Stanislav Kurek informoval, že ohľadom týchto záležitostí s Teslou intenzívne komunikuje. Problémom však podľa neho má byť malý trh, resp. nedostatočný počet elektromobilov Tesla na Slovensku. Naznačil ale, že v tomto smere sa mohli veci pohnúť. Viac prezradí neskôr.

A v rámci nasledujúcich aktivít Tesla Clubu uviedol aj Tesla showroom v Bratislave (2021) a Tesla Servis v Žiline (2021). Takže novinky by sa teoreticky mohli týkať aj týchto záležitostí. Nuž, budeme netrpezlivo čakať, ako sa tieto náznaky ďalej vyvinú.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla zvýšila ceny Modelu 3 na európskom trhu, vrátane Slovenska
Tesla Energy chystá expanziu do Európy, napr. aj do Poľska
Tesla zrejme prinesie svoje lacnejšie poisťovacie služby aj do Európy

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Nechcem vám brať nádej, ale ohľadom sľubov menovaného pána z Treska clubu SK, viac toho nahovorí ako urobí … SuC OK, ale showroom a servis 😀 😀

Pridajte komentár