Tesla zavádza slovenský konfigurátor. Známe sú ceny Modelu 3

25

Oficiálna stránka spoločnosti Tesla sa začína rozširovať o slovenský konfigurátor. Ten je aktuálne dostupný pre Model 3, pričom sa v ňom samozrejme uvádzajú aj ceny. K dispozícii je tiež zmluva k objednávke v slovenskom jazyku.

Na webe Tesly, cez ktorý sa dajú objednávať okrem iného aj elektromobily značky, prebiehajú zmeny. V rámci položky „výber regiónu“ totiž pribudli nové krajiny, vrátane Slovenska. Táto možnosť je však zatiaľ dostupná len v rámci konfigurátora Tesly Model 3.

„Zhodou okolností“ sa tak deje v období, kedy sa spúšťa slovenský dotačný program, ktorý vyžaduje v rámci predbežnej registrácie uvedenie predpokladanej obstarávacej ceny vozidla. Tesla Model 3 SR+ je pritom jediným modelom, ktorý spĺňa dotačné podmienky, pretože vyjde na menej ako 50 000 € s DPH.

„Slovenské“ ceny Tesly Model 3

A keď je už reč o cenách, v rámci slovenského konfigurátora Tesly Model 3 sa uvádzajú nasledovné sumy (bez DPH):

 • Standard Range Plus: 39 500 €
 • Long Range: 48 200 €
 • Performance: 52 900 €

K tejto sume je ešte nutné pripočítať poplatky za doručenie vozidla a dokumentáciu v celkovej výške 880 €. Pre dokončenie objednávky je potrebné uhradiť „rezervačný“ poplatok vo výške 1 000 €, ktorý plne refundovateľný. Možnosť kúpy vozidla na lízing nie je v rámci konfigurátora dostupná.

Dostupná je ale „Zmluva o Objednávke Motorového Vozidla“ v slovenskom jazyku, ktorá taktiež obsahuje obchodné podmienky. Kúpna zmluva sa pritom uzatvára so spoločnosťou Tesla Motors Netherlands B.V., takže je jasné, že Tesla u nás zatiaľ nezriadila svoju pobočku, tak ako je tomu napr. v Českej republike.

Oficiálne prevzatie vozidla v Holandsku

V zmluve sa uvádza, že kúpna „zmluva predpokladá, že zákazník prevezme vozidlo vo veľkovýrobni v holandskom Tilburgu a prepraví vozidlo do inej krajiny, v ktorej nemá Tesla žiadne obchodné
zastúpenie.“ Taktiež je možné zabezpečiť dodanie vozidla z Tilburgu prostredníctvom prepravcu. Avšak v prípade, že nejde o prepravcu schváleného spoločnosťou Tesla, je nutné poskytnúť bezpečnostnú zálohu vo výške 15 000 €.

Vozidlo si treba prebrať do 7 dní od jeho dodania do Tilburgu. V rámci slovenského konfigurátora Tesla uvádza predpokladaný termín doručenia aktuálne objednaného vozidla „začiatok roka 2020“.

ZÁŽITKOVÁ JAZDA NA TESLE AKO VIANOČNÝ DARČEK?

Aj keď sa „slovenský konfigurátor“ zatiaľ vzťahuje len Teslu Model 3, je pravdepodobné, že čoskoro by mala zahŕňať aj ďalšie dostupné modely značky, a to Model S a Model X. O všetkých súvisiacich zmenách vás budeme samozrejme priebežne informovať.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla chystá „niečo“ pre Slovensko, uvádza Elon Musk. Ale čo?
Tesla Model Y by sa mohla začať vyrábať podstatne skôr, ako sa čakalo
V Liptovskom Mikuláši dnes spustili nabíjaciu stanicu Tesla Supercharger

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

25 komentárov

 1. Pán Bakša to teraz vystihol… „zhodou okolností sa tak deje v období, kedy sa spúšťa slovenský dotačný program, ktorý vyžaduje v rámci predbežnej registrácie uvedenie predpokladanej obstarávacej ceny vozidla.“ 🙂

  Ani leasing tam neni (aká náhoda… Ako keby o tom vedeli)…

  Ale aspoň niečo… Dneska som mal pracovnú cestu do Dunaszerdahely a spozoroval som aj tam tri model 3 a jeden model S…

 2. Nezabudnite pri objednani pouzit Referral a ziskat 1500km zdarma
  Treba nastaviť napriklad CZ,použiť Referral nasledne potom zmeniť region na SK.
  1. kliknúť na https://ts.la/matej62690
  2. zmeniť región na CZ
  3. vybrať M3 a nakonfigurovať
  4. zmeniť región na SK
  5. dokončiť objednávku

 3. je mozne objednat model SR+ s autopilotom a ziskat dotaciu?
  alebo to uz je cez limity , ked k tomu doratame dph…?som si skoro ista ale rada by som potvrdenie, nech si necham zajst chutky…:)lebo povedzme si, mat teslu bez autopilota , to by bolo hlupe 🙂

  • vobec si nemusis nechat zajst chutky, autopilot je v cene 😉 ale ak mas na mysli Full Self-Driving Capability, tak to sa da dokupit hocikedy neskor, aj tak to este chvilku potrva, kym to spustia 😉 takze smelo do toho 😉

 4. Mohli už urobiť aspoň jednu pobočku aj na Slovensku, je tu predsa 5 mil. ľudí, 1200 km chodiť pre auto (a na servis?) je trošku veľa a je to aj neekologické.

 5. Kúpte si nový pezot 208 e a je, budete mať servis na Slovensku, a vyrobenú na Slovensku, a hlavne podporíte zamestnanosť na Slovensku!

  • Peugeot 208E? Co je to za somarinu. To je ako ponukat zakaznikovi vktory hlada auto v kategorii SuperB ako nahradu Fabiu. Neviem ci si neuvedomujes rozdiel medzi tym „pezotom“ a Teslou co sa tyka specifikacii a infrastruktury. Jablka a hrusky. To uz radsej Niro alebo Kona.

   • neuvedomuje, lebo zameta niekde v „pezote“ v Trnave medzi linkami a mysli si, ze mu zvysia vyplatu, ked bude odhovarat ludi od Tesly aby si kupili namiesto nej pezot…

   • Treba si tiez ivedomit stare dobre zname: SKODA nie je auho. To je Embecka. Teda Peguet by som si k Skodovke nikdy nedobolilbporovnat. Skoda bola a bude vzdy hnoj.

 6. Skúšal som konfigurátor… Keď klikneš na Sk tak hore sa objaví aj upozornenie na dotáciu 8000€… Píšu že to je v Slovenskom jazyku, ale aspoň pre mňa keď som prepol z CZ do Sk už všetko bolo v angličtine.
  No nič… Moja tesla vyšla na 49.000€ a nejaké drobné… No nekúp to 🙂

 7. Skusal som konfigurator a akonahle dam inu farbu ako bielu, uz sa tam nic nevojde 🙁 …ani to malinke tazne.
  Takze bud farbu alebo tazne… a dost suma prekrocena 🙁

 8. Ale sú to trochu vydrbanci musíte uznať, doteraz sme im neboli dobrí? Ale ako prišli dotácie chytili sa toho ako slepice flusu, keď sú takí podnikatelia prečo nebol konfigurátor pre Slovákov už dávno? Vari bez dotácie si to nikto nekúpi? Veď koľko Tesiel jazdí po Slovensku

  Radšej si počkáme na ID.3 aspoň to bude kde servisovať

 9. Mám TM3 Performance 3/2020. .
  Neviete , aký je postup pri dokupeni full self driving?

  Po preregistracii som stratil Tesla LTE sieť.
  Ako by som ju znova získal?

  Ďakujem

Pridajte komentár