Tesla zrejme prinesie svoje lacnejšie poisťovacie služby aj do Európy

0

Vyzerá to tak, že Tesla rozširuje svoje vlastné poisťovacie služby, ktoré sa týkajú jej elektromobilov, aj mimo USA. A to do Číny a Európy. Zákazníkom by to malo priniesť nižšie ceny poistenia.

Elon Musk už dlhšie tvrdí, že elektromobily Tesla sú aj vďaka mnohým pokročilým bezpečnostným systémom podstatne menej náchylnejšie k dopravnej nehode ako bežné vozidlá. Opiera sa pritom aj o štatistiky Národného úradu pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA) či vlastné dáta.

Poisťovací inštitút pre bezpečnosť na cestách (IIHS) v roku 2018 uviedol, že používanie bezpečnostných funkcionalít systému Tesla Autopilot prispieva k znižovaniu počtu fyzických škôd a pohľadávok súvisiacich so zodpovednosťou za škody.

Elon Musk v tejto súvislosti hovorí, že vyššia bezpečnosť a nižšia nehodovosť ich elektromobilov by mala byť zohľadnená aj v cene poistenia. Realita je však iná. IIHS zistil, že napr. Tesla Model S je automobilom s najdrahšou poistkou v USA.

A tak sa Tesla minulý rok rozhodla spustiť vlastný poisťovací „program“ Tesla Insurance. Stalo sa tak najskôr v domovskej Kalifornii, pričom tú mali nasledovať aj ďalšie americké štáty. To však nie je zjavne všetko. Tesla totiž aktuálne založila spoločnosť, ktorá bude slúžiť v oblasti poisťovníctva aj v Číne, upozornil portál Tesmanian.

Európske aktivity

Pre Európanov je však podstatnejšie, že Tesla podniká aktivity, ktoré zdá sa súvisia s vlastnými poisťovacími službami aj v rámci európskeho trhu. Pre lokalitu „Tesla Berlin“ totiž zverejnila nové pracovné pozície „programový manažér – poistný produkt a upisovanie“ a „programový manažér – poistenie: cenová matematika a dáta“. Z ich popisu pritom vyplýva, že sa týkajú poistenia elektromobilov Tesla na európskych trhoch.

Zrejme lepšie ceny

Pri spustení svojich poisťovacích služieb v Kalifornii Tesla uviedla, že ceny jej poistenia v rámci programu Tesla Insurance budú až o 20 % nižšie ako v prípade konkurencie. A v niektorých prípadoch to môže byť až 30 %. Takže niečo podobné by sme mohli teoreticky očakávať aj v Európe.

Proces vybavenia poistky má navyše trvať len 1 minútu. A to vďaka možnosti objednávky cez oficiálny web, pričom sa použije osobné konto majiteľa vozidla, čo výrazne urýchľuje celý proces.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Už aj Autopilot Tesly Model 3 sa môže pochváliť zabránením búračky | VIDEO
Tesla ukazuje, ako jej bezpečnostné systémy zabraňujú nehodám
Tesla Autopilot „dosiahol“ najnižšiu pomernú nehodovosť v histórii meraní

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár