V Liptovskom Mikuláši dnes spustili nabíjaciu stanicu Tesla Supercharger

7

Slovensko sa dočkalo ďalšej rýchlej nabíjacej stanice Tesla Supercharger, ktorá bola dnes slávnostne otvorená v Liptovskom Mikuláši. A ďalšie nabíjačky sú na ceste.

Po Sielnici (pri Zvolene) a Bratislave (Aupark) majú majitelia elektromobilov značky Tesla možnosť rýchlonabíjania v rámci siete Tesla Supercharger už aj v Liptovskom Mikuláši. A to konkrétne v rámci rezortu Demänová Village 584.

Pribudnú ďalšie dve

Podľa informácií Tesla Clubu Slovakia, ktorý bol do výstavby zainteresovaný, sú k dispozícii 4 nabíjacie stojany, pričom neskôr pribudnú ďalšie 4. To však nebude zo strany Tesly všetko. Na Slovensku totiž vybuduje ďalšie 2 nabíjacie stanice Supercharger, a to vraj ešte tento rok. Lokality by sme pritom mohli spoznať už čoskoro.

Zaujímavosťou je, že podľa administrátora fóra Tesla Club Slovakia nebola táto stanica, ako aj nasledujúce 2 stanice, výsledkom dlhodobého plánovania či koncepčnej stratégie rozširovania, ale spontánnym rozhodnutím Elona Muska. Zrejme aj preto sa táto stanica stále nenachádza na oficiálnej mape Superchargerov, pričom Tesla v rámci nej zvykne informovať aj o rozostavaných či plánovaných nabíjacích staniciach.


Nabíjacie stojany čakajúce na dnešné odhalenie

Otvorenie nabíjacej stanice Tesla Supercharger je spojené s podujatím zameraným na elektromobily Tesla, ako aj elektromobilitu vo všeobecnosti. V rámci neho aktuálne prebiehajú prednášky na súvisiace odborné témy a tiež diskusie. Súčasťou je aj oficiálny zraz majiteľov elektromobilov Tesla.

Podujatia sa pritom môže zúčastniť taktiež verejnosť, a to aj v zajtrajší deň, kedy budú od 12. hodiny prebiehať testovacie jazdy, prezentácie elektromobilov či videoprezentácie.

tesla supercharger liptovsky mikulas

Program podujatia. Zdroj: Tesla Club Slovakia

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Jakob Härter/Flickr

SÚVISIACE ČLÁNKY:
SR má prvý ultra-rýchly nabíjací HUB. Jeho súčasťou je 350 kW nabíjačka
Tesla chystá „niečo“ pre Slovensko, uvádza Elon Musk. Ale čo?
V Tatrách vyrastie „výnimočný“ nabíjací hub pre e-vozidlá za milión €

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

7 komentárov

  1. To, že máme na Slovensku 3. Supercharger, je SUPER!
    To, že majú pribudnúť ďalšie dva, je úplne SUPER!
    Ale to, že majú pribudnúť ešte tento rok, tak to je NAJSUPER!!!

  2. Jasne ked majitel 10 rokov krvopotne tweetoval, Musk nedokazal zamedzit jeho spamovaniu. Radsej to vyriesil takto. Preco by Musk nevybudoval tie superchargre na Kamennom poli, kde maju podstatne vacsi prinos, ale ich drbol hore do Demanovej…

Pridajte komentár