Vychutnajte si Teslu Roadster 2, budúci top elektromobil | VIDEO

0

Tesla nás minulý rok navnadila na 2. generáciu svojho vôbec prvého produktu, ktorým bol elektromobil Tesla Roadster. Predstavenie funkčného prototypu a jeho parametre spôsobili vtedy šok. Aktuálne si ho môžeme pozrieť v rámci veľmi vydareného videa.

Tesla Roadster 2 nie je podľa vyjadrenia Elona Muska aktuálne pre spoločnosť prioritou, napriek tomu má prísť na trh už pomerne čoskoro. A to v roku 2020. Všetko nasvedčuje tomu, že sa stane najrýchlejším sériovým automobilom a zároveň elektromobilom s najvyšším dojazdom na svete.

Tesla Roadster 2 vs. Bugatti Chiron

O výnimočnosti športiaku od Tesly vypovedajú aj nasledujúce špecifikácie, ktoré pokoria aj také hyperautá ako Bugatti Chiron či modely od Koenigsegg. Švédsky výrobca sa pritom vyjadril, že zverejneným parametrom Roadstera 2 spočiatku neveril.

Tesla Roadster 2
Zrýchlenie z 0 na 60 MPH (97 km/h): 1,9 s
Zrýchlenie z 0 na 160 km/h: 4,2 s
Maximálna rýchlosť: viac ako 400 km/h
Krútiaci moment: 10 000 Nm
Dojazd: 1 000 km
Počet miest na sedenie: 4
Cena: 200 000 $ (170 000 €)

Bugatti Chiron
Zrýchlenie z 0 na 60 MPH (97 km/h): 2,4 s
Zrýchlenie z 0 na 160 km/h: 5 s
Maximálna rýchlosť: 420 km/h
Krútiaci moment: 1 600 Nm
Dojazd: 460 km
Počet miest na sedenie: 2
Cena: 2 400 000 €

Trápna situácie pre Koenigsegg

Neskôr ale Koenigsegg dokonca priznal, že Tesla Roadster 2 ich dostáva do trápnej situácie. Tú sa však bude snažiť vyriešiť vytvorením novej hybridnej pohonnej jednotky. Len či pritom počíta aj s ešte extrémnejšou verziou Roadstera s balíkom výbavy od Muskovej aerokozmickej spoločnosti SpaceX.

Raketové motory

V rámci tohto balíka má byť Tesla dovybavená o 10 malých raketových motorov. Podľa slov Elona Muska má vďaka tomu dokázať aj vzlietnuť. Či sa tak stane, bude vraj záležať od bezpečnosti. Ako poznáme Elona a Teslu, je možné, že vymyslia nejaký režim, ktorý to na krátku dobu umožní.

Aj rozšírená realita

To, či dokáže Tesla Roadster 2 „lietať“, však nie je dôležité. Dôležité sú technológie a inovácie na palube. Veď tie by sa mohli časom dostať aj do cenovo dostupnejších elektromobilov. Jednou z nich by mohla byť aj rozšírená realita, ktorá má poslúžiť v rámci športiaka k bezpečnému zvládnutiu extrémneho výkonu akémukoľvek vodičovi.

Ale dosť už bolo „kecov“, ktoré sme si nedokázali odpustiť. Vychutnajte si avizované video. To vytvorilo štúdio The Yazuki, ktoré uvádza, že sa zaoberá tvorbou filmov pre inšpiratívne značky a umelcov. A takou je bezpochyby aj „značka“ Tesla.
Zdroj titulnej fotografie: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Roadster 2 vyrážala pasažierom počas akcelerácie dych | Oficiálny zostrih
“Zrýchlenie Tesly Roadster 2 nás dostalo do trápnej situácie,” hovorí šéf Koenigsegg
“Vesmírny” interiér Tesly Roadster 2 bude ešte lepší, hovorí Elon Musk

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár