Tesla Roadster 2 bude najrýchlejším superautom v každom ohľade, hovorí Musk

0

Zdá sa, že vývoj 2. generácie modelu Tesla Roadster smeruje k ešte vyššiemu výkonu, ako tomu bolo v prípade minuloročného prototypu. Elon Musk aktuálne hovorí, že sa bude jednať o najrýchlejší sériový automobil po všetkých stránkach. Čo to môže znamenať?

Predstavenie prototypu Tesly Roadster 2 v minulom roku bolo obrovským prekvapením. Stalo sa tak pri príležitosti oficiálneho odhalenia koncepčného elektrického ťahača Semi. Tesla pritom Roadster 2 vôbec neavizovala. Tento prvý prototyp bol plne funkčný a bolo sa v ňom možné „previesť“.

Výrobca v jeho prípade spomína zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 2,1 s, maximálnu rýchlosť cez 400 km/h, krútiaci moment 10 000 Nm či dojazd 1 000 km. Elon Musk však neskôr dodal, že dostupná bude aj verzia s balíkom príplatkovej výbavy „SpaceX option package„, ktoré dostane model do novej dimenzie.

A to aj vďaka 10 malým raketovým motorom, ktoré dodá ďalšia Muskova firma SpaceX. Kvôli extrémnemu výkonu má byť Tesla Roadster 2 vybavená aj systémom rozšírenej reality, ktorý má dať vodičovi schopnosti Ironmana. A to aby dokázal bezpečne „ukočírovať“ jej obrovskú silu.

V súvislosti s modelom Tesla Roadster 2 Elon Musk nedávno pre Recode povedal: „Bude to po každej stránke najrýchlejšie športové auto na svete. Ponúkne najlepšie zrýchlenie, najvyššiu maximálnu rýchlosť a najlepšiu ovládateľnosť. Je dôležité mať elektromobil, ktorý je rýchlejší ako najrýchlejší spaľovací automobil. To pomôže eliminovať halo efekt, ktorý sprevádza benzínové superautá. Myslím, že je dôležité dokázať, že elektrický pohon je najlepšou architektúrou.“

Tesla Roadster vs. ICE

Naplnenie slov Elona Muska by znamenalo minimálne prekonanie parametrov modelu Koenigsegg Agera RS, ktorý by mal byť najrýchlejším sériovo vyrábaných auto na svete. Tento titul si vyslúžil koncom minulého roka vďaka dosiahnutiu maximálnej rýchlosti 447 km/h.

Čo sa týka zrýchlenia z 0 na 100 km/h, Roadster 2 by mal bez problémov prekonať sériového šampióna v tejto oblasti, ktorým by malo byť Bugatti Chiron (2,4 s). Taktiež sa dá predpokladať, že ambíciou Tesly je aj dominancia v zrýchlení z 0 na 200 km/h a z 0 na 1/4 míle.

Ďalšie elektrické superšporty na ceste

Potešiteľné je, že Tesla Roadster 2 nebude jediným autom svojho druhu. Veď aj ďalší výrobcovia pochopili, že elektrifikácia je potrebná či zaujímavá aj v tomto smere. Okrem malých značiek, ktoré pracujú na modeloch ako  Rimac C_TwoAspark Owl,  Dendrobium D-1 príp. Alieno Arcanum, avizujú elektrické superšporty aj tradičný výrobcovia ako Ferrari, Lamborghini, Mclaren, Maserati, Audi či Porsche.

Aby sa však Tesla Roadster 2 stala najrýchlejším sériovým autom sveta musí prekonať aj konkurenciu z vlastných, elektrických radov. Veď napríklad spomínaný Rimac C_Two má zrýchliť z 0 na 100 km/h za 1,97 s a dosiahnuť maximálnu rýchlosť 415 km/h.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie nižšie):
Tesla Roadster 2 vs. Bugatti Chiron: Dôkaz budúcej dominancie elektromobilov?
Najrýchlejším autom sveta má byť bulharský elektromobil s výkonom 5 221 koní
“Zrýchlenie Tesly Roadster 2 nás dostalo do trápnej situácie,” hovorí šéf Koenigsegg

Zdroj titulnej fotografie: Tesla

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár