Tesla Roadster bude vybavená 10 raketovými mini-motormi, hovorí Elon Musk

0

Pred pár dňami sme vás informovali, že Tesla Roadster bude dostupná s balíkom výbavy od SpaceX, ktorá má dostať výkon športiaka na ešte vyššiu úroveň. No a dnes Elon Musk informuje, že jeho súčasťou bude 10 pomocných raketových motorov. Šialené! 🙂

Ak vám to príde ako vtip, pripomíname, že tým sa zdalo byť aj vypustenie pôvodného modelu Roadster do vesmíru. A taktiež aj to, že Model S a Model X s „Ludicrous Mode“ obsahujú špeciálnu vesmírnu súčiastku z materiálu Inconel. Ten sa používa v motoroch rakiet SpaceX.

Tesne po predstavení prototypu Tesla Roadster 2. generácie sa Elon Musk vyjadril, že zverejnené extrémne špecifikácie platia pre základný model. Taktiež doplnil, že dostupná bude verzia, ktorá posunie výkon Roadstera na iný level.

tesla roadster

V rámci balíka „vesmírnej“ výbavy od SpaceX

Dnes už vieme, že výkonnejšia verzia bude obsahovať „vesmírny“ balík výbavy s názvom “SpaceX option package”. Jeho súčasťou bude teda aj 10 spomínaných raketových motorov. Podľa Muska sa bude jednať o malé raketové motory, ktoré budú bezproblémovo usporiadané „okolo“ auta. Postarajú sa o lepšie zrýchlenie, brzdenie, zatáčanie a vyššiu maximálnu rýchlosť. Možno dokonca umožnia Roasteru vzlietnuť.

Motory z rakety Falcon 9

Ďalšia Elonova komunikácia naznačuje, že by sa mohlo jednať o adaptabilné motory na studený plyn, ktoré používa v rámci 2. stupňa raketa Falcon 9. Tie budú doplnené o elektrické čerpadlo na dopĺňanie vzduchu do špeciálnej kompozitnej tlakovej nádoby COPV. Vďaka tomu bude mať elektromobil permanentne dostupný maximálny výkon pohonnej jednotky.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Roadster dá vodičovi schopnosti Ironmana. Vďaka rozšírenej realite
Tesla Roadster 2 bude s vesmírnou výbavou od SpaceX ešte rýchlejšia
Tesla Roadster: Všetko, čo potrebujete vedieť o 2. generácii

Rozšírená realita dáva teraz väčší zmysel

Dva dni dozadu sme sa taktiež dozvedeli, že Tesla Roadster 2 bude vybavená tzv. „Augmented Mode“. T.j. systémom rozšírenej reality, ktorý zdokonalí schopnosti vodiča. Má pomôcť zvládnuť vodičom extrémny výkon vozidla a postarať sa o jeho bezpečnú prevádzku na cestách. Všetko nasvedčuje tomu, že bude absolútne nevyhnutný.

Tak čo, „Fact“ or „Fiction“? 🙂

Zdroj: Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár