Tesla Roadster 2 vyrážala pasažierom počas akcelerácie dych | Oficiálny zostrih

0

Kalifornský výrobca uverejnil zostrih z demonštračných jázd na Tesle Roadster 2, ktorá sa môže stať najrýchlejším autom na svete. Jedná sa o jazdy, v ktorých predvádza hosťom šialené akceleračné schopnosti. Ich reakcie hovoria samé za seba. 🙂

Spoločnosť Tesla prekvapila 16. novembra 2017 celý svet, keď úplne nečakane predstavila 2. generáciu modelu Tesla Roadster. Stalo sa tak počas večera, na ktorom oficiálne odhaľovala svoj elektrický ťahač Tesla Semi. Ďalším prekvapením bolo, že jeden z vystavených prototypov bol plne funkčný.

A Tesla v tento výnimočný večer zašla ešte ďalej, keď uskutočnila predvádzacie jazdy. Tie zahŕňali prudké zrýchlenie z miesta a bez strechy. Hostia na sedadle spolujazdca tak doslova strácali dych. A niet sa čomu čudovať, keď sa pozrieme na parametre 2. generácie elektromobilu Tesla Roadster.

Pokorí mnohé monoposty F1

Už pri pohľade na základnú verziu modelu nám padá sánka. Veď vďaka trom elektromotorom zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 sekundy, čo sa nepodarilo ani mnohým monopostom Formuly 1. Jej maximálna rýchlosť pritom presiahne hodnotu 400 km/h.

Dojazdom zas prekoná mnohé „nafťáky“

Z 0 na 160 km/h zvládne akcelerovať za 4,2 sekundy a z 0 na 400 m za 8,8 sekundy. A to aj vďaka extrémnemu krútiacemu momentu 10 000 Nm. Nemenej pôsobivé sú údaje o kapacite batérie (200 kWh) a dojazde (1 000 km podľa EPA). Ako ukazuje nasledujúce video, Tesla Roaster 2 je šialene rýchla už ako prototypové vozidlo, pričom sériový model má ísť v tomto smere ešte ďalej.

Aj s 10 raketovými motormi

Šialené, čo poviete? To však nie vrchol schopností pripravovaného elektromobilu. Ten bude totiž dostupný aj so špeciálnym balíkom výbavy, tzv. “SpaceX option package”. Jeho súčasťou bude 10 malých raketových motorov od SpaceX. Táto verzia ponúkne lepšie zrýchlenie, brzdenie, zatáčanie a vyššiu maximálnu rýchlosť. Musk dokonca pripúšťa, že by mohol Roadster vzlietnuť, ak by to bolo bezpečné.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Roadster dá vodičovi schopnosti Ironmana. Vďaka rozšírenej realite
Tesla Roadster 2 bude najrýchlejším superautom v každom ohľade, hovorí Musk
Tesla Roadster 2 vs. Bugatti Chiron: Dôkaz budúcej dominancie elektromobilov?

Zdroj titulnej fotografie: Tesla

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár