Tesla Roadster dá vodičovi schopnosti Ironmana. Vďaka rozšírenej realite

0

Známemu youtuberovi Marquesovi Brownleemu sa podarilo dostať z Elona Muska zaujímavú informáciu ohľadom pripravovaného modelu Tesla Roadster. Na otázku, či bude mať športiak funkciu Autopilot, odpovedal: „samozrejme“ a doplnil, že bude vybavený systémom „Augmented Mode“, ktorý zlepší schopnosti vodiča.

Rýchle auto v rukách neskúseného či prehnane sebavedomého vodiča je nebezpečná zbraň. Uvedomuje si to aj Elon Musk a Tesla, preto pomôžu vodičom pripravovanej „rakety“ Tesla Roadster systémom rozšírenej reality. Podľa Muska to bude niečo ako lietajúci kovový oblek, ale v automobile.

Urobí z vás Ironmana

„Lietajúci kovový oblek“ je zrejme narážkou na oblek komiksového a filmového hrdinu Tonyho Starka alias Ironmana. Slúžiť však bude na to, aby pomohol vodičom zvládnuť extrémny výkon vozidla, ktorého základná verzia zrýchli z 0 na 100 km/h za cca 2 sekundy a dosiahne „maximálku“ cez 400 km/h.

tesla roadster 2 interier

A ako sme dozvedeli nedávno, chystá sa aj verzia s vesmírnymi technológiami od SpaceX, ktorá posunie Teslu Roadster 2 na iný level. Jej výkon má byť natoľko veľký, že dokáže vzlietnuť. Takže lietajúci oblek sa javí ako vhodná paralela.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Roadster 2 bude s vesmírnou výbavou od SpaceX ešte rýchlejšia
Inžinierska analýza Tesly Roadster 2 potvrdila reálnosť jej šialených špecifikácií
Nové detailné fotografie a farby Tesly Roadster 2, plus video z testovania akcelerácie

Tesla má špecialistu z prostredia virtuálnej reality

Spoločnosť Tesla najala ešte v roku 2016 Andrewa Kima ako vedúceho návrhára v rámci svojho dizajn štúdia v Hawthorne. Zaujímavé však je, že Kim predtým pracoval v Microsofte, kde sa podieľal na vývoji náhlavnej súpravy HoloLens – systému virtuálnej reality, ktorý umožňuje vidieť a interagovať s hologramami.

Pokročilý Head-up display + Autopilot?

Čo presne prinesie „Augmented Mode“ v tejto chvíli nevieme. Môžeme len predpokladať, že sa bude jednať o niečo ako pokročilý head-up displej, ktorý bude využívať celú plochu čelného skla, podobne ako prototyp systému od Hyundai na nasledujúcom videu.

Samotný HUD však určite nebude stačiť na zvýšenie bezpečnosti na požadovanú úroveň, a tak bude zrejme prepojený s funkcionalitami systému Autopilot.

Zdroje: Teslarati, Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár