Opel uvádza na trh elektrické SUV Frontera s cenou od 28 990 €

6

Opel v rámci prvých európskych trhov otvoril knihu objednávok na svoju elektrickú novinku Opel Frontera Electric. Toto subkompaktné SUV pritom okrem ďalších špecifikácií odhalilo aj finálne cenovky.

Opel Frontera Electric je ďalším elektromobilom koncernu Stellantis, ktorý vyrástol na platforme Smart Car (a.k.a. STLA Smart), ktorá bola navrhnutá primárne pre rozvojové trhy. Napokon však poslúži aj viacerým cenovo dostupnejším elektromobilov pre Európu.

Známe špecifikácie

Opel Frontera Electric je spolu s koncernovým bratrancom Citroen e-C3 Aircross aktuálne najväčším „Smart car“ modelom. Vďaka rozmerom 4 385 x 1 795 x 1 655 mm (dĺžka x rázvor x výška) a rázvoru 2 670 mm sa radí k väčším subkompaktným SUV ako napr. Hyundai Kona novej generácie. Základný objem batožinového priestoru vozidla je 460 l. Po sklopení zadného radu sedadiel sa zväčší na 1 594 l.

Pohotovostná hmotnosť prvej dostupnej verzie je na pomery elektromobilov nízka – 1 439 kg. A to zrejme aj vďaka „jednoduchšiemu“ pohonnému systému. Jeho maximálny výkon dosahuje 83 kW, pričom sa zdá, že trvalý výkon je 57 kW. To stačí na zabezpečenie maximálnej rýchlosti 140 km/h.

Batéria vozidla má kapacitu 44 kWh a pravdepodobne využíva chémiu LFP. V prípade modelu Opel Frontera Electric zabezpečí dojazd 305 km WLTP (neskôr bude dostupná aj verzia s dojazdom okolo 400 km) a z 20 na 80 % sa na nabíjacej stanici s výkonom min. 100 kW nabije za cca 30 min. Počas 10 min nabíjania má byť pritom možné získať dojazd 100 km (WLTP). Štandardná palubná nabíjačka má výkon 7 kW.

Výbava a cena

V základnej výbave elektromobilu Opel Frontera Electric nájdeme napr. manuálnu klimatizáciu, 1 nabíjací USB-C port, 10″ digitálny prístrojový panel vodiča, LED svetlomety, parkovací asistent, predný dažďový senzor či el. nastaviteľné sp. zrkadlá.

Rovnako ako modely Citroen e-C3 a e-C3 Aircross ani Frontera nemá v štandarde centrálny dotykový displej. Ten supluje dok pre smartfón, ktorý sa po nainštalovaní príslušnej aplikácie premení na infotainment vozidla. V základe pritom absentuje aj rádio.

opel frontera electric interier

Zdroj: Opel

10″ centrálny dotykový displej je možné v rámci základného variantu s cenou 28 990 € (platí pre nemecký trh) získať v rámci tzv. tech packu za 1 000 €. Ten tiež zahŕňa navigáciu, cúvaciu kameru, indukčnú nabíjačku pre smartfóny či DAB rádio. Menované je okrem iného štandardom vo variante GS s rozšírenou výbavou, ktorý v Nemecku začína na cene 32 490 €.

Aktuálne dostupná verzia elektromobilu Opel Frontera Electric neponúka avizovanú možnosť 7-miestnej konfigurácie. Dá sa však predpokladať, že tá bude dostupná pre výkonnejšiu verziu, ktorá príde na trh neskôr.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Kia EV3 vstupuje na domáci trh a ukazuje prvé cenovky
Nový Opel Grandland s e-pohonom ponúkne dojazd až 700 km
Menšie elektro-SUV od BYD, ktoré stojí doma od 12 400 €, sa chystá na európsky trh
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

  1. Tento Opel Frontera Electric má asi všetko, čo má mať „lacný“ BEV, len nie cenu! Ktosi stále vpredu cenovky prepisuje číslicu na o jednu vyššie! ……………

  2. Ktosi, tam hore na politickom nebi ľudí bez zodpovednosti za svoje rozhodnutia a činy, si vysnil GREEN DEAL,
    a automobilky vyberajú vtupné !!!

Pridajte komentár