Tesla otvorí druhú pobočku v ČR už o pár dní. Počíta aj so Slovákmi

6

Tesla žiaľ stále ignoruje slovenský trh. Cenou útechy tak môže byť aspoň ďalšia pobočka „Tesla Store“ v susednom Česku. Obzvlášť, keď počíta aj so zákazníkmi zo Slovenska.

Tesla má aktuálne v rámci Česka jednu plnohodnotnú pobočku, ktorá funguje ako showroom, servisné stredisko či doručovacie centrum. A to v Prahe. Tú dopĺňajú tzv. Pop Up Store v Brne a Ostrave, kde je okrem iného možné rezervovať testovaciu jazdu.

Plnohodnotná pobočka v Brne

České médiá aktuálne informujú, že zázemie spoločnosti Tesla na českom trhu sa už o pár dní rozšíri. A to vďaka lokalite Brno, kde bola postavená plnohodnotná pobočka. Tá bude podľa portálu E15 otvorená 15. júla v brnenských Žideniciach v rámci areálu Nové Zbrojovky.

Nová pobočka má rozlohu 2 000 m2, pričom okrem predajne/showroomu bude zahŕňať aj servisné centrum a doručovacie stredisko. „Nové Tesla Centrum bude zaisťovať predaj, servis a dodávku vozidiel, čo znamená, že juhovýchod Česka bude pokrytý bez nutnosti cestovať až do Prahy za servisom a schôdzkami so zákazníkmi,“ povedal pre E15 Maik Matischak z berlínskej centrály spoločnosti Tesla, ktorá má na starosti české pobočky.

Avizované skoré otvorenie sa zatiaľ týka „len“ predajne. Avšak na servisné centrum a doručovacie stredisko sa zákazníci až tak dlho nenačakajú, keďže tie budú spustené koncom leta. Potešiteľne pritom je, že Tesla v prípade novej brnenskej pobočky počíta aj so zákazníkmi zo Slovenska. Čo to však konkrétne znamená, zatiaľ nevieme.

Zatiaľ bez Superchargerov

Web VTM v súvislosti s pobočkou Tesly v Brne dopĺňa, že aktuálne prebieha jej skúšobná prevádzka. Uvádza tiež, že v areáli pobočky sa zatiaľ nepočíta s inštaláciou nabíjacích staníc Supercharger. Zrejme preto, že Tesla už prevádzkuje 8 stojanov pri OC Olympia Brno. A Development Director Nové Zbrojovky Miroslav Pekník pre VTM uviedol, že servisné stredisko v Brne bude mať kapacitu 14 miest.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Slovenské združenie majiteľov Tesiel vyzvalo Elona Muska, aby Tesla zriadila servis v SR
Tesla prichádza so špeciálnymi showroomami „Giga Lab“. Doplnia jej predajne a galérie
V Česku spustili dotácie na elektromobily a súkromné nabíjacie stanice
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

  1. Mám to šťastie, že nemám a nebudem mať TESLU. Pre ostatných v SR je to mrzuté! Nepoznáme však počet Tesiel na Slovensku. Lepšie to vie samotná TESLA, a tá podľa toho jedná! ….

  2. Ked v Kosiciach otvorili pobocku Lexusu, akosi ich zacalo na cestach pribudat. Skoda, ze nemame ako dat Muskovi typ na lokalitu. Jasne, sme maly trh, ale Chorvatsko ma este menej obyvatelov a maju..

    Pobocka na vychode by pokryla aj stred Slovenska. Zapad ma Brno a Vieden.

Pridajte komentár