„Vesmírny“ interiér Tesly Roadster 2 bude ešte lepší, hovorí Elon Musk

0

Predstavenie druhej generácie Tesly Roadster spôsobilo šok. Nielen kvôli tomu, že bolo nečakané, ale aj vďaka extrémnemu zrýchleniu a jednoduchému, no napriek tomu futuristickému interiéru. Aktuálne Elon Musk informuje, že sa nejedná o jeho konečnú podobu, pričom ten sériový má byť ešte „lepší“.

Mnohým pripomína interiér koncepčného modelu Tesla Roadster 2 kozmickú loď. A to najmä vďaka absolútne netypickému volantu a veľkému zahrnutému displeju, ktorý prechádza od stredového panelu k stredovej konzole. Volantu v takejto podobe sa v produkčnej verzii pravdepodobne nedočkáme, nakoľko jeho tvar nezodpovedá predpisom v mnohých krajinách.

Elon Musk aktuálne reaguje na tweet šéfredaktora portálu Electrek, ktorý sa ho pýta, ako je interiér konceptu blízky produkčnej verzii. Ten odpovedá: „Produkčný dizajn bude lepší, obzvlášť čo sa týka detailov. Dychtíme po práci na jeho vývoji, avšak aktuálne sa sústredíme na výrobu cenovo dostupnej verzie Modelu 3 a prinesenie Modelu Y na trh.“      

tesla roadster 2 interier

Zdroj: Tesla

Elon už potvrdil rozšírenú realitu

V súvislosti s interiérom Tesly Roadster 2 sa Elon Musk taktiež nechal počuť, že palubný systém bude obsahovať rozšírenú realitu, ktorá umocní schopnosti vodiča tak, ako lietajúci oblek (Ironmana).

Takže interiér nebude zaujímavý len po dizajnovej stránke, ale aj po tej funkčnej. Vzhľadom na extrémny výkon vozidla, ktorý je dostupný už v rámci základnej verzie, bude rozšírená realita zrejme nevyhnutnou bezpečnostnou výbavou.

Obzvlášť v prípade verzie so “SpaceX option package”, ktorá bude obsahovať 10 pomocných raketových motorov vyvinutých Muskovou aerokozmickou spoločnosťou SpaceX. Pre istotu pripomíname, že základná verzia by mala zrýchliť z 0 na 100 km/h za cca 2 sekundy a dosiahnuť maximálnu rýchlosť viac ako 400 km/h. Parametre top verzie tak budú zrejme z ríše sci-fi.

tesla roadster interier

Zdroj: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Roadster bude vybavená 10 raketovými mini-motormi, hovorí Elon Musk
Tesla Roadster dá vodičovi schopnosti Ironmana. Vďaka rozšírenej realite
Inžinierska analýza Tesly Roadster 2 potvrdila reálnosť jej šialených špecifikácií

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár