Elon Musk hovorí o prioritách Tesly. Prím hrá Model Y a Pickup

0

Elon Musk hovoril o prioritách spoločnosti Tesla. Na základe nich sa prerozdelia interné zdroje na pripravované elektromobily a iné produkty. V tomto smere sme sa dočkali aj prekvapenia.

Nedávno sme vás informovali, že Elon Musk chce osloviť automobilku Mercedes-Benz ohľadom spolupráce na elektrickom vane. Potom povedal, že Tesla by mohla urobiť vlastný elektrický van, trvalo by to však oveľa dlhšie. Elon Musk by si predstavoval spoluprácu tak, že Mercedese-Benz by poskytol platformu modelu Sprinter a Tesla by dodala batérie, pohonné ústrojenstvo alebo výpočtovú techniku.

Následne však dodal, že elektrický van nie je pre Teslu prioritou. Prvoradé majú byť podľa neho nasledujúce produkty, pričom je treba zohľadniť ich poradie:

Teší nás a určite aj väčšinu z vás, že hlavnou prioritou Tesly je Model Y, ktorý má jednoznačne najmasovejší potenciál. Elon Musk minulý mesiac informoval, že toto kompaktné SUV, ktoré vychádza z Modelu 3, odsúhlasil do výroby. Tzn, že je už v pokročilom štádiu vývoja. Predstavené bude pritom v marci. Do výroby sa má dostať v roku 2020.

Prekvapením je však postavenie modelu Tesla Pickup, ktoré je 2. najvyššou prioritou výrobcu v rámci vozidiel. Veď preskočil modely, ktoré boli predstavené minulý rok a ktoré sa už vo veľkom testujú. A to ťahač Semi a športiak Roadster 2.

Donútila ju konkurencia?

Prekvapením je najmä uprednostnenie Pickupu pred ťahačom Semi, nakoľko Tesla plánuje spustenie jeho výroby už v budúcom roku, pričom eviduje na toto vozidlo množstvo platených rezervácií. Na druhej strane, Pickup má pre spoločnosť zrejme oveľa väčší potenciál z hľadiska príjmov. Teraz to vyzerá tak, že Tesla pristúpila k značnému urýchleniu vývoja modelu Pickup. A to zrejme kvôli konkurencii, ktorá už ukázala či „tízovala“ svoje modely.

Veď napríklad Worhorse W-15 sa má začať vyrábať už budúci rok. Bollinger B2 o rok neskôr. Už onedlho pritom predstaví svoj elektrický pickup aj ďalší startup Rivian, konkrétne model R1T. Ten sa má dostať k zákazníkom v roku 2020.

Tesla Pickup tak s najväčšou pravdepodobnosťou nedokáže predbehnúť ani jeden zo spomínaných konkurenčných modelov. Veď spomínané poradie priorít sa vzťahuje na prerozdeľovanie interných zdrojov a nie plán uvedenia vozidiel do výroby či na trh. Avšak skoršie predstavenie prototypu by mohlo spôsobiť to, že množstvo záujemcov o elektrický pickup by si radšej počkalo na ten od Tesly.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Teslu Pickup vraj budeme chcieť, aj keď ju nepotrebujeme. Aj pre kyberpunk dizajn
Tesla Model 3 v prvých európskych showroomoch! Aj vo Viedni
Tesla urýchľuje výstavbu európskych nabíjačiek. Nebráni sa ich sprístupneniu pre iné vozidlá

Zdroj titulnej fotografie: Tesla

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár