Elon Musk sa konečne vyjadril k dostupnosti Tesly Model 3 v Európe

0

Tesla Model 3 sa mala začať dodávať do Európy v druhej polovici tohto roka. Po známych produkčných problémoch je ale naplnenie tohto pôvodného cieľa nereálne. Elon Musk sa po pomerne dlhej dobe konečne vyjadril k medzinárodným dodávkam novinky, vrátane európskeho trhu.

Produkcia Tesly Model 3 v poslednej dobe stúpa veľmi slušným tempom, keď aktuálne Tesla vyrobí 3 500 vozidiel týždenne. Jej aktualizovaný produkčný plán počíta s dosiahnutím výroby na úrovni 5 000 vozidiel týždenne, a to do konca 2. kvartálu tohto roka.

Európe môže pomôcť ukončenie amerických dotácií

Aj horeuvedené čísla naznačujú, že Tesla by mohla dosiahnuť v USA hranicu 200 000 dodaných elektromobilov, na ktoré sa vzťahuje daňová dotácia vo výške 7 500 USD, v 3. štvrťroku 2018. Potom ako sa tak stane, sa dá očakávať, že Tesla zameria svoju pozornosť aj na iné trhy.

„Až“ budúci rok

Elon Musk cez svoje Twitter konto informuje, že európske a ázijské trhy s ľavostranným riadením sa dočkajú Modelu 3 v prvej polovici roku 2019. Trhy s pravostranným riadením si počkajú o niečo dlhšie. Tu sa očakávajú prvé dodávky v polovici roka 2019.

tesla model 3 europa

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla predstavila Model 3 s pohonom 4×4 aj výkonnú verziu Performance
Tesla Model 3 sa podrobila prvým oficiálnym bezpečnostným testom
Tesla Model 3 má podľa Consumer Reports problematické brzdy. Čo na to Elon?

„Šedý“ dovoz do Európy už dnes

Aktuálnu situáciu okolo oneskorenia dodávok Tesly Model 3 do Európy využívajú rôzny dovozcovia na tzv. „šedý dovoz“. Vozidlá nakupujú na americkom trhu a neoficiálnou cestou dovážajú na starý kontinent. „Šedivky“ sa potom logicky ponúkajú za veľmi vysoké ceny. Tie môžu dosahovať až úroveň 90 000 €. Viac o tejto téme nájdete v našom samostatnom článku.

Zdroj: Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár