Tesla Model 3 má podľa Consumer Reports problematické brzdy. Čo na to Elon Musk?

0

Americký spotrebiteľský magazín Consumer Reports uvádza vo svojej správe, že Tesla Model 3 má oveľa horšiu brzdnú dráhu, ako akékoľvek iné moderné vozidlo, ktoré testovali. Reakcia zo strany šéfa Tesly, Elona Muska, na seba nenechala dlho čakať. 

Consumer Reports v rámci svojho testu nameral priemernú brzdnú dráhu z rýchlosti 60 mph (97 km/h) na úrovni 46 metrov. To je, pre porovnanie, o 2 metre viac ako v prípade veľkého pickupu Ford F-150. Problémom bŕzd nemá byť ich sila, ale nekonzistentnosť brzdného účinku.

Spotrebiteľský magazín pre istotu otestoval aj druhý kus Modelu 3, pričom dosiahol podobné výsledky. Toto číslo je však v rozpore s interne nameranými hodnotami spoločnosti Tesla, ako aj ďalšími testami motoristických magazínov.

Rôzne testy, rôzne výsledky

Spoločnosť Tesla namerala v rámci svojich interných testov brzdnú dráhu z rýchlosti 60 mph na úrovni 40 metrov. Rovnako tak aj spoločnosť Edmunds. Motoristický magazín Motor Trend dosiahol hodnotu 36 metrov, a to na o 1 palec väčších 19-palcových kolesách.

Magazín Car and Driver zas otestoval maximálnu brzdnú dráhu Tesly Model 3 pri rýchlosti 70 mph. Brzdy nepovažuje sa oslnivé, avšak elektromobil dopadol najlepšie spomedzi svojej elektrickej konkurencie. V ďalších testoch boli brzdy Modelu 3 hodnotené dobre, avšak Tesla si na ne po kritike Consumer Reports „posvietila“ a zdá sa, že odhalila príčinu problému.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla predstavila Model 3 s pohonom 4×4 aj výkonnú verziu Performance
Tesla Model 3 sa podrobila prvým oficiálnym bezpečnostným testom
Tesla Model 3 sa prestane vyrábať, dočasne. Čo je dôvodom?

Tesla odhalila príčinu, sľubuje nápravu

Elon Musk najskôr prisľúbil bezplatnú opravu bŕzd, v prípade, že Tesla zistí ich reálne nedostatky. Pár hodín na to informoval, že horší brzdný účinok je spôsobený nesprávnou kalibráciou systému ABS. Riešenie je našťastie jednoduché, a to aktualizácia firmvéru na diaľku. Tá má prebehnúť v najbližších dňoch.

Zdroje: Electrek 1, 2, Insideevs

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár