Tesla znížila európske ceny Modelu 3 až o vyše 9 000 €

2

Tesla opäť mení ceny svojich elektromobilov, pričom odstránila z ponuky niektoré verzie. Najväčšiu radosť pritom urobí záujemcom o vyššie verzie Tesly Model 3, ktorých „zľava“ presahuje aj 9 000 €, pričom grátis dostanete lakovanie v hodnote 2 100 €. Z ponuky však boli stiahnuté základné modely S a X.

Nemecký portál Ecomento informuje, že na tamojšom trhu došlo v rámci portfólia spoločnosti Tesla k cenovému zemetraseniu. A nielen tam, ale aj na ďalších európskych trhoch. Veríme tak, že zaujímavých cien sa dočkáme po spustení konfigurátora aj v našom regióne.

Mínus 1 100 až 9 200 €

Nie je prekvapením, že najnižšieho poklesu cien sa dočkala najlacnejšia oficiálne ponúkaná verzia, ktorou je Tesla Model 3 Standard Range Plus (409 km – WLTP). Tá je aktuálne lacnejšia o 1 100 €. Najvýkonnejšia verzia však išla podľa Ecomento dole o cca 9 200 €. V porovnaní s cenou pri uvedení na nemecký trh je terajšia cena nižšia až o neuveriteľných 11 200 €.

Nemecký portál neuvádza konkrétne zníženie ceny Tesly Model 3 Long Range AWD, tá je však v porovnaní s „uvádzaciou“ cenou nižšia o 4 500 €. A to je tiež pekná „zľava“.

Základné modely S a X sú fuč

Tesla však nepoteší tých záujemcov, ktorí mali záujem o základné verzie vlajkových lodí Model S a Model X. Tie totiž stiahla z ponuky. Najlacnejšími variantmi sú tak aktuálne verzie Long Range (610, resp. 505 km – WLTP), ktoré vyjdu v Nemecku na 86 800, resp. 91 700 €. Pre náš región „Other Europe“ pritom aktuálne nie je k dispozícii konfigurátor ani pre tieto inak bežne dostupné modely. Tesla zrejme aktualizuje túto mutáciu svojho webu.

Cena najvýkonnejších verzií Modelu S a Modelu X „Performance“ sa zvýšila o 6 200, resp. 6 800 €, avšak po novom obsahujú režim „Ludicrous“ pre šialene rýchlu akceleráciu. Predtým sa zaň doplácalo 9 800, resp. 9 200 €.

Nová základná farba

Ako sme už avizovali, Tesla zmenila základnú bezplatnú farbu lakovania svojich modelov z čiernej na bielu. A to nie hocakú bielu. Ide totiž o farbu „Pearl White Multi-Coat“ (viď titulná fotografia), za ktorú sa v prípade Modelu 3 priplácalo 2 100 €. Elon Musk pritom nedávno uviedol, že pôjde o bežnú bielu farbu a nie Pearl White Multi-Coat. To sa však môže ešte zmeniť.

Zdroj titulnej fotografie: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk hovorí, že cena Tesiel v budúcnosti výrazne porastie
Ceny elektromobilov značne závisia od batérií. Aký vývoj očakávať?
Tesla zvyšuje ceny Modelu Y, ktorý sa ešte ani nevyrába

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Som fanda e-aut, ale tieto ceny nechám fakt na ultraenviromentalistov, alebo ľudí, ktorí majú peniaze v podobe toaletného papiera.

Pridajte komentár