Plug-in hybridnú Škodu Octavia je možné objednať v SR. Stojí od 31 760 €

2

V slovenskom konfigurátore automobilky Škoda už nájdeme plug-in hybridnú verziu modelu Octavia – „Škoda Octavia iV„. A to aj vo variante „Combi“. Koľko stojí a čo ponúkne v základnej výbave?

Škoda predvčerom zverejnila podrobné informácie o novej generácii svojho bestselleru Octavia. Vrátane dvoch plug-in hybridných verzií Škoda Octavia iV a Škoda Octavia RS iV. Aktualizovala pritom čisto elektrický dojazd, a to na slušných 60 km (WLTP).

Bežná verzia disponuje výkonom 150 kW a krútiacim momentom 350 Nm, „športová“ výkonom 180 kW a krútiacim momentom 400 Nm. Zaujímavosťou pritom je, že oba modely sú vybavené rovnakými motormi, a to benzínovým štvorvalcovom 1,4 TSI s výkonom 110 kW a elektromotorom s výkonom 85 kW. Rozdiel je teda v systémovom výkone, ktorý je podľa výrobcu podmienený „odlišným softvérovým riadením“.

Ceny a výbava

Viac ohľadom špecifikácií nájdete v našom nedávnom článku. Teraz už prejdime k cene a výbave Škody Octavia iV, ktorá je už dostupná na objednávku v rámci slovenského trhu. Konfigurátor odhaľuje, že na začiatok je dostupná slabšia plug-in hybridná verzia s výkonom 150 kW. A to vo variantoch liftback aj combi.

Liftback začína na cene 31 760 €, combi na 32 710 €. Základom je výbava v stupni Ambition, tzn., že Škoda v prípade plug-in hybridu preskočila „vstupnú“ výbavu Active. V štandarde pritom nájdeme nasledovné:

skoda octavia iv cena vybava slovensko

skoda octavia iv cena vybava slovensko

Zdroj: Škoda

Zaujímavé je určite porovnanie „najporovnateľnejších“ verzií novej Octavie so spaľovacím a plug-in hybridným pohonom. Dieselová verzia 2.0 TDI s výkonom 110 kW a automatickou prevodovkou stojí vo výbave Ambition 26 620 €, resp. 27 570 €. To predstavuje cenový rozdiel v prospech spaľováku 5 140 € (v prípade oboch variantov).

Plug-in hybrid však navyše ponúka napr. digitálny prístrojový panel vodiča („Virtuálny kokpit“) s uhlopriečkou 10″, navigačný systém COLUMBUS s 10″ dotykovým displejom či Care Connect a Infotainment Online na 1 rok.

V prípade pravidelného nabíjania batérie „domácim“ prúdom a využívania potenciálu elektrického pohonu je pritom možné ušetriť na prevádzkových nákladoch. Takže v rámci celkových nákladov na vlastníctvo je možné tento cenový rozdiel minimálne zmazať.

Spoznali sme tiež základné „slovenské“ ceny športovej verzie – Škoda Octavia RS iV, a to 37 460 €, resp. 38 410 € (combi).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda Enyaq má už aj slovenský cenník pre verzie iV 60 a iV 80
Škoda už testuje „SUV-kupé“ verziu svojej elektrickej novinky Enyaq iV
Škoda Citigoe iV to má spočítané. Je vypredaná a nástupca sa nechystá

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár