Opel predstavil svoj 1. elektrický crossover Mokka-e. Prekvapil?

3

Automobilka Opel predstavila zaujímavý plne elektrický model Opel Mokka-e. Neprekvapí, že v jeho útrobách nájdeme koncernovú techniku, ktorú už používajú viacerí jeho „súrodenci“. Menším prekvapením však môže byť pomerne odvážny dizajn, ktorý do značnej miery vychádza z konceptu GT X.

Opel Mokka-e je elektrický crossover, ktorý sa svojimi rozmermi (dĺžka: 4 150 mm, rázvor: 2 557 mm) radí do segmentu B. Batožinový priestor pritom ponúka solídnych 350 litrov. Vozidlo vyrástlo na koncernovej platforme PSA e-CMP a využíva rovnakú základnú techniku ako modely Opel Corsa-ePeugeot e-208Peugeot e-2008 a DS 3 Crossback E-Tense.

To znamená, že ponúkne výkon 100 kW, krútiaci moment 260 Nm, batériu s kapacitou 50 kWh či podporu rýchlonabíjania výkonom 100 kW (nabitie z 0 na 80 % za 30 min). Čo sa týka „predbežného“ dojazdu, ten podľa výrobcu dosahuje hodnotu 322 km (WLTP), čo je o niečo viac ako v prípade koncernových SUV/crossover modelov Peugeot e-2008 (310 km WLTP) a DS 3 Crossback E-Tense (300 km WLTP).

Maximálna rýchlosť elektromobilu Opel Mokka-e je elektronicky obmedzená na 150 km/h. Ohľadom AC nabíjania nemecká značka informuje, že vozidlo „je pripravené na všetky možnosti nabíjania, a to od jednofázovej po trojfázovú (11 kW).“ Dodáva, že na batériu poskytuje 8-ročnú záruku. Obmedzenie počtom najazdených kilometrov zatiaľ nespomína.

V interiéri nájdeme 2 veľké displeje – 12″ (digitálna prístrojová doska vodiča) + 10″ (centrálny displej infotainmentu). V prípade výbavy Opel spomína aj moderných jazdných asistentov či nadštandardné 14-prvkové „matrix“ svetlomety IntelliLux LED.

Má zmeniť vnímanie značky

„Vývoj novej Mokky som pozorne sledoval 2 a pol roka a som veľmi hrdý na tento nový Opel, ktorý bude od samého začiatku elektrický! Môžem sľúbiť, že nová Mokka bude jedným z najzaujímavejších áut v našej dlhej histórii! Táto druhá generácia ukazuje, čo všetko Opel predstavuje dnes a v budúcnosti. Zmení vnímanie našej značky“, povedal na adresu novinky Michael Lohscheller, šéf automobilky Opel.

Opel Mokka-e sa dostane do predaja „od lete tohto roku, pričom v dílerskej sieti bude elektromobil dostupný začiatkom roka 2021.“ Výrobca bude model Mokka ponúkať aj s benzínovými a dieselovými motormi. Čo sa týka ceny elektrickej verzie, tá zatiaľ známa nie je. Na základe koncernovej hierarchie a porovnania cien elektromobilov Opel Corsa-e a Peugeot e-208 by mohla Mokka-e stáť o pár stoviek € menej ako model Peugeot e-2008 (33 390 až 38 890 €).

Zdroj: Opel

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Opel porovnal náklady na elektrickú, naftovú a benzínovú Corsu
Opel ponúkne 8 elektrifikovaných modelov do roku 2021
Opel mal elektromobil už v 70. rokoch. A to „Gran Turismo“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Super, až na tu cenu.. Úprimne by som musel byt idiot, ak by som si neprilozil k 38k ešte 5 nezobral rovno model 3..ja len dúfam, že tesla i keď nemusí, zareaguje na tieto nekonkurencieschopné mestské autá a spraví niečo malé pre Európanov za cenu ich benzínových kamarátov. Nech si tu z nás prestanú utahovat, že výroba elektro je 2x drahšia než spalovakov.

  2. Bolo by načase aby zasiahla EU a udelila automobilkám poriadne mastnú pokutu za kartelovú dohodu ohľadom cien elektrických áut. Robia auta s výbavou čo nepotrebujeme len aby ich predrazili a do cien si zarábajú vývoj auto, čo si pri žiadnom spalovaku nedovolia. Na hlavu je aj cena hybrid modelov ako je možné že obe technológie sú lacnejší ako čisto elektro auto. Na batérie sa už vyhovárať nedá lebo ich cena stále padá.

Pridajte komentár