Opel predstavil elektrický koncept, ktorý by mohol ísť do výroby budúci rok

0

Automobilka Opel predstavila koncept kompaktného elektrického SUV s názvom GT X. Veríme, že z neho vzíde civilnejší produkčný model, ktorý by sa mohol začať vyrábať už budúci rok. Čo všetko o ňom Opel prezradil?

Podľa šéfa nemeckej automobilky Michaela Lohschellera je Opel GT X stelesnením predstáv o mobilite budúcnosti. Budúce vozidlá značky majú byť odvážne, vzrušujúce, dizajnovo čisté, extrémne prístupné, zákaznícky orinetované a „nemecké“.

Opel GT X – špecifikácie

Výrobca nám toho zatiaľ moc o modeli neprezradil, ale uvádzaná kapacita Li-Ion batérie (50 kWh) dáva tušiť, že produkčná verzia kompaktného elektrického SUV nemusí byť až tak ďaleko od výroby, ako sa zdá. Veď podľa neoficiálnych informácií plánuje Opel spustiť výrobu „nejakého“ elektrického SUV už budúci rok, a to v nemeckom Eisenachu.

Rozmermi 4 063 (dĺžka) x 1 830 (šírka) x 1 528 mm (výška), rázvorom 2 625 mm a kapacitou batérie by sa mohlo jednať o jasného konkurenta Hyundaiu Kona Electric, ktorý sa začal vyrábať len nedávno. Aj Opel si uvedomuje, že táto kategória áut, ako aj elektrický pohon, je a bude na vzostupe.

Opel sa taktiež zameral na kolesá, keďže ako sa hovorí „disky robia auto“. Disky modelu Opel GT X majú 17″, ale sú navrhnuté tak, aby pôsobili oveľa väčšie. Tým má byť zabezpečený esteticky pozitívny dojem a zároveň jazdný komfort. Elektromobil má byť navyše vybavený autonómnym riadením 3. úrovne.

Vizuálny detox

Opel hovorí aj o čistote dizajnu. Koncepcia vozidiel s elektrickým pohonom umožnila odstrániť nepotrebné konštrukčné prvky, pričom malo dôjsť k vizuálnemu detoxu. Ten nájdeme aj v jednoduchom a modernom interiéri, do ktorého sa má nastupovať vďaka široko otvárateľným dverám (90 st.) veľmi pohodlne.

Do roku 2020 štyri e-modely

Portfólio automobilky Opel má obsahovať v roku 2020 štyri elektrifikované modely. Okrem elektrického hatchbacku Ampera-e, ktorý sa snáď začne do Európy distribuovať už čoskoro a spomínaného SUV, sa dočkáme aj plug-in hybridnej verzie modelu Grandland X a elektrickej Corsy.

Elektrická verzia pre každý model Opel

Vrámci stratégie automobilky „PACE“, Opel ďalej uvádza, že od roku 2024 bude ponúkať elektrifikovanú verziu pre každý modelový rad.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie nižšie):
Dočkáme sa konečne elektromobilu Opel Ampera-e vďaka zvýšeniu produkcie GM?
Hyundai dnes predstavil elektrickú verziu modelu Kona. Môže sa stať hitom
Opel, Peugeot a Citroën so 100 % elektrifikáciou do roku 2025. Na ceste množstvo e-áut

Zdroj: Opel

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár