Ďalší vyzývateľ Tesly vraj ponúkne rovnaké vlastnosti za rozumnú cenu

1

Z tábora veľkého čínskeho koncernu GAC za ozývajú ambiciózne vyhlásenia o vyzvaní či dokonca porazení spoločnosti Tesla na poli elektromobilov. Výrobca s dlhoročnou tradíciou a globálnymi zámermi spúšťa svoju údajnú ofenzívu voči Tesle modelom GAC Aion S.

Elektrický sedan GAC Aion S bol podľa koncernu navrhnutý tak, aby poskytol vlastnosti Tesly za rozumnú cenu. Rovnako ako elektromobily značky Tesla, aj GAC sa môže pochváliť vynikajúcou aerodynamikou. Veď jeho koeficient odporu vzduchu činí 0,245, pričom Tesla Model S dosahuje hodnotu 0,24.

Aj nemecká technika a autonómne systémy

Elektrický sedan bude využívať „systém stability karosérie“ od nemeckej spoločnosti Bosch a ponúkne autonómnu jazdu 2. úrovne. Jej systémy umožnia automatické parkovanie, udržiavanie vozidla v jazdných pruhoch či autonómny pohyb v kolóne.

Solárna strecha a „moderný“ dojazd

Zdá sa, že nás čaká „boom“ solárnych striech v rámci vozidiel. Po Hyundaii, Audi či Tesle je GAC ďalším výrobcom, ktorý sa chystá ponúkať solárnu strechu vo svojom vozidle. Tá by mohla prispieť nejakým tým kilometrom k celkovému dojazdu 500 km, ktorý sa stáva akýmsi štandardom nových elektromobilov vyšších tried.

10 ročný vývoj

Žiaľ, GAC nám k modelu Aion S neposkytoval viac špecifikácií, čo samozrejme vyvoláva pochybnosti. Koncern však dodáva, že posledných 10 rokov strávil ladením 5 kľúčových technológií. A to v rámci batérií, motorov, riadiacich jednotiek, integrácie systémov a elektromechanických spojov.

Aj Toyote, Honde a Hyundaiu sa posmievali…

Hoci GAC Aion S podľa výrobcu nevyniká vo všetkých aspektoch, verí že sa jedná o „svetový“ model. Spoločnosť chystá do konca budúceho roka zrejme ďalšie 2 konkurenčné modely, ktoré by mali zabezpečiť, že GAC sa stane lídrom do 3 až 5 rokov.

Koncern si zjavne verí, resp. chce tento dojem minimálne vzbudzovať. Samozrejme všetko ukážu až jeho produkčné modely, ktoré by sa mali dostať aj na svetové trhy. GAC ešte nakoniec dodáva, že ľudia sa pousmievali nad automobilkami ako Toyota, Honda a Hyundai a dnes sa im už nesmejú…

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie nižšie):
Šéf VW: “Naše elektromobily budú dobré ako Tesly a o polovicu lacnejšie”
Volvo Polestar 2: Spoznali sme prvé špecifikácie konkurenta Tesly Model 3
Predstavený bol ďalší údajný “Tesla killer”. Vyzerá však výborne a stojí polovicu

Zdroje: Carscoops, Electrek, titulná fotografia: GAC 

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár