Volvo Polestar 2: Spoznali sme prvé špecifikácie konkurenta Tesly Model 3

0

„Pod-značka“ automobilky Volvo, Polestar, pripravuje konkurenta pre Teslu Model 3. Prevádzkový riaditeľ značky aktuálne prezradil jeho prvé špecifikácie. Volá sa Polestar 2 a má ponúknuť vysoký výkon, vyšší dojazd a nižšiu cenu.

Volvo predstavilo minulý rok 2 koncepty pod názvom 40.1 a 40.2. Ten prvý sa premenil na kompaktné sériové SUV Volvo XC40, ktoré dostane budúci rok plne elektrickú verziu. Môže tak konkurovať chystanej Tesle Model Y, ktorá príde na trh o čosi neskôr. Z druhého konceptu (všetky obrázky v rámci článku) by mal vzísť sériový model Polestar 2.

Polestar 2 – predpokladané špecifikácie

Prevádzkový riaditeľ značky Polestar Jonathan Goodman sa nechal počuť, že základná verzia Polestar 2 ponúkne dojazd okolo 560 km. Výkon má byť do 400 konských síl. Rôzne varianty modelu by sa mali pohybovať cenovom rozsahu od 34 000 do 57 000 €.

Podľa šéfa značky Polestar Thomasa Ingenlatha sa Polestar 2 nebude zameriavať na číselné rekordy v zrýchlení z 0 na 100 km/h. Oveľa dôležitejší má byť celkový výkon, ovládateľnosť a pocit z prejazdu zákrut. Ingenlath hovorí, že akcelerácia na „stovku“ pod 4 sekundy už nie pocitovo rozlíšiteľná.

Predstavenie a uvedenie na trh

Základná verzia s dojazdom 560 km pri cene 34 000 € znie aktuálne neuveriteľne. Vozidlo však príde na trh koncom roka 2019 či začiatkom roku 2020, kedy už budú zrejme platiť iné „štandardy“. Goodman dodáva, že 560 km dojazd bude minimum, pričom dojazd ďalších verzií bude závisieť od požiadaviek trhu.

Polestar 2 by nám mala značka predstaviť na marcovom autosalóne v Ženeve. Ak to nestihne, spomína sa 2. polrok 2019. V tomto prípade môžeme zrejme očakávať jeho príchod na trh až v roku 2020.

Za konkurenciu považujú Teslu aj Porsche

Šéf značky Polestar Thomas Ingenlath povedal, že Polestar 2 nemá byť žiadnym Tesla „killerom“, na druhej strane má dokázať tejto značke zdravo konkurovať.

Jonathan Goodman zas v tejto súvislosti hovorí, že Polestar sa chce stať serióznym konkurentom pre zavedené automobilky. A to ako pre tradičné Porsche, ktoré sa transformuje na elektrickú značku, ako aj pre „startup“ Tesla. „My chceme byť niekde v strede, medzi týmito značky,“ dodáva.     

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Volvo XC40 bude prvým elektromobilom švédskej značky
Polestar 1: Debut hybridu s najväčším elektrickým dojazdom na svete
Ohrozí elektrické Volvo XC40 svojou cenou Teslu Model Y?

Prvá jazda modelu Polestar 1

Na festivale rýchlosti v Goodwoode sa nám poprvýkrát predstavil prvý model značky Polestar 1. Jedna sa o plug-in hybridné 2+2 kupé, ktoré disponuje najväčším elektrickým dojazdom spomedzi všetkých hybridov sveta.

Zdroje: Autocar, Evo, Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár