Audi testuje malé elektrické SUV. Bude konkurovať Hyundaiu Kona Electric?

0

Začiatkom roka sa objavili informácie, že Audi pracuje na plne elektrickej verzii svojho najmenšieho SUV, Q2. Aktuálne špionážne fotografie naznačujú, že „Audi Q2 e-tron“ sa už testuje. Čo o ňom vieme?

Zachytené fotografie napriek maskovaniu prezrádzajú, že máme do činenie s Audi Q2. Tento konkrétny model je však iný. Štruktúra prednej masky sa nápadne podobá na tú z elektromobilu Audi e-tron, ktorá má aktívne „žalúzie“. Tie sa otvárajú v prípade potreby chladenia výkonovej elektroniky.

A maskované Audi Q2 má otvorenú iba strednú časť masky, čo naznačuje, že nepotrebuje chladiť spaľovací motor, lebo ho skrátka nemá. Ďalším dôkazom, že by sa malo jednať o elektromobil, je iný, kompletne zaslepený predný nárazník. A „navyše“, na zadnej strane vozidla, nie sú viditeľné koncovky výfuku.

Má solárnu strechu?

Ďalšou zaujímavosťou je, že zachytené vozidlo má zamaskovanú aj celú strechu, a to inou fóliou. Strechy testovacích prototypov sú väčšinou bez maskovania, príp. sú maskované rovnakou fóliou ako zvyšok auta. Môžeme tak špekulovať, že Audi Q2 e-tron by mohlo byť prvým vozidlom značky so solárnou strechou.

To by nebolo žiadnym prekvapením, nakoľko automobilka Audi minulý rok informovala, že v spolupráci s Hanergy vyvíja solárne panely, ktoré budú súčasťou sklenených panoramatických striech jej vozidiel. Navyše Hyundai a Kia nedávno oznámili, že už budúci rok uvedú na trh vozidlá so solárnou strechou. V pláne to má pritom aj Tesla.

Predĺžený rázvor?

Rázvor modelu Q2 činí 2 601 mm, čo je len o 1 mm viac ako v prípade elektromobilu Hyundai Kona Electric, o ktorý je veľký záujem. Audi Q2 e-tron by sa tak mohlo stať jeho priamym konkurentom. Avšak v prípade elektrickej „Q-dvojky“ sa špekuluje, že by mohla prísť na čínsky trh v predĺženej verzii s prívlastkom „L“ a dojazdom až 500 km.

Zo špionážnych fotografií nevieme odhadnúť, či má vozidlo dlhší rázvor ako štandardná verzia. Každopádne nevidíme dôvod, prečo by Audi Q2 e-tron nemohlo byť produkované s bežným rázvorom, pričom by bolo dostupné pre európsky trh.

Takýto model by si určite našiel svojich zákazníkov, a ak by to Audi neprehnalo s cenou, nemuselo by ich byť málo. Audi Q2 e-tron sa tak zrejme stane jedným z viac ako 10 elektromobilov, ktoré chce uviesť výrobca na trh do roku 2025.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi e-tron GT pôjde proti Tesle Model S. Vychádzať bude z Porsche Taycan
Audi predstavilo úžasné elektrické superauto na okruhy aj bežné cesty
Elektrická Škoda Vision E bude dostupná ako SUV aj SUC

Zdroje: Carscoops, Indianautosblog, titulná fotografia: Audi 

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár