Predstavený bol ďalší údajný „Tesla killer“. Vyzerá však výborne a stojí polovicu

2

Na CES Asia v čínskom Šanghaji bol odhalený koncept športovo-luxusného elektromobilu Byton K-Byte. Svojimi špecifikáciami, ale aj zázemím, by sa mohol stať priamym konkurentom Tesly Model S. Tú by mohol predčiť dizajnom a oveľa nižšou cenou. Dôležité však bude, ako rýchlo sa dostane na trh.

Automobilka s globálnymi ambíciami

Byton je čínsky automobilový startup, ktorý sa chce presadiť na globálnom trhu. Napomôcť mu k tomu má aj dizajnové centrum v Mníchove, office pre vývoj softvéru v Silicon Valley a továreň neďaleko Šanghaja, ktorá by mala zabezpečiť nízke výrobné náklady a veľkú produkčnú kapacitu až 300 000 vozidiel ročne.

Korene BMW a Tesly

Zakladateľom spoločnosti Byton je bývalý šéf divízie BMW i Carsten Breitfeld, ktorý má na svedomí modely i3 a i8 a bývalý šéf čínskeho zastúpenia Infiniti, Daniel Kirchert. V tíme sú aj bývalí manažéri a inžinieri z BMW, Tesly či Alpine. Takže sa nejedná o hocaký čínsky startup s veľkými očami. Nasvedčuje tomu aj ďalšia nedávna investícia vo výške 500 mil. dolárov.

Po vzore Tesly

Byton ide v rámci svojej prvotnej modelovej stratégie po vzore Tesly. Prvé dva modely značky budú veľké luxusné elektromobily s nadštandardným dojazdom a výkonom, prešpikované technológiami. Na trh však prídu v opačnom garde.

byton k-byte m-byte

Zdroj: Byton

SUV Byton M-Byte, ktorý môže byť konkurentom Tesly Model X, sa dostane na čínsky trh budúci rok. O rok neskôr sa dočkáme aj v Európe. Sedan K-Byte, ktorý bude postavený na rovnakej platforme ako SUV, príde po ňom.

Byton K-Byte – špecifikácie

Aj keď automobilka Byton oficiálne nezverejnila špecifikácie modelu K-Byte (okrem dĺžky 4 950 mm a autonómneho riadenia 4. st.), je viac ako pravdepodobné, že budú veľmi podobné SUV-éčku M-ByteTo platí aj o cene, ktorá môže byť dokonca ešte nižšia ako 37 000 €.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Bývalí manažéri Tesly a BMW predstavili konkurenta Modelu X za 37 000 €
Prvé elektrické Porsche mení názov z Mission E na Taycan. Čo znamená?
Elektromobil Honda Urban EV vyhlásený za “Najlepšie koncepčné auto”

Byton M-Byte – špecifikácie a výbava:

  • Kapacita batérií: 71 a 95 kWh
  • Dojazd: 400 a 520 km
  • Nabíjanie: na 80 % za 30 min
  • Výkon a pohon: 200 (RWD) a 350 kW (AWD)
  • Cena: od 45 000 USD (37 000 €)
  • Výbava: hlavný palubný dokový displej s rozmermi 125 x 25 cm, vlastná cloud platforma, Amazon Alexa, ovládanie gestami a hlasom…

Zdroj: Autocar

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár