Je záujem o chystané elektromobily Porsche Taycan, VW ID.3, Honda e či Mini?

1

Na trh s elektromobilmi sa chystajú ďalšie zaujímavé modely ako Porsche Taycan, Volkswagen ID.3, Honda e, Mini Cooper SE či Mercedes-Benz EQC. Ich výrobcovia pritom zvyknú informovať o predbežnom záujme na základe pred-objednávok. Čo hovoria posledné správy?

„Najhorúcejšia“ správa sa týka športového „sedanu“ Porsche Taycan. Personálny riaditeľ Andreas Haffner a produkčný manažér Albrecht Reimold pre Handelsblatt potvrdili, že ich spoločnosť eviduje 30 000 pred-objednávok.

Malo by pritom ísť o vážnych záujemcov, keďže tí museli zaplatiť „rezervačný poplatok“ vo výške minimálne 2 500 €. To sa však pri predpokladanej cene modelu Porsche Taycan „stratí“. Veď tá by sa mala pohybovať v rozmedzí 90 000 amerických dolárov až 120 000 britských libier, v závislosti od verzie.

A čo „revolučný“ VW?

Iste ste už zachytili ambiciózne vyjadrenia VW ohľadom svojho chystaného kompaktného hatchbacku Volkswagen ID.3. Ten má byť podľa výrobcu revolučný ako modely Beetle a Golf. Má sa pritom stať elektromobilom pre masy. Napovedá tomu predbežný záujem zo strany potenciálnych zákazníkov?

Ako sme už informovali VW spustil v máji pred-objednávky na limitovanú edíciu (30 000 ks) modelu ID.3 „1ST“. Ide pritom o strednú verziu z hľadiska dojazdu a výkonu, pričom by mala obsahovať plnú výbavu. Podľa šéfa VW pre marketing a predaj Jürgena Stackmanna si tento model rezervovalo za prvý mesiac 20 000 záujemcov. A to za poplatok 1 000 €. Vzhľadom na avizovanú cenu tejto verzie, „do 40 000 €“, je to určite pekné číslo.

O MINI je „MAXI“ záujem

Na nedostatok záujmu sa vraj nemôže sťažovať ani prvý elektromobil značky MINI – MINI Cooper SE. Peter Schwarzenbauer, člen predstavenstva BMW zodpovedný za spoločnosť MINI, ohľadom dopytu po tomto modeli  pre Autoexpress povedal: „Nič také som nevidel“. A dodal, že má pocit, že najlepšie časy MINI ešte len prídu.

Dariť by sa mohlo aj Honde e

Vo svoje ostatnej tlačovej správe Honda informuje, že aktuálne eviduje 36 000 záujemcov o svoj prvý elektromobil, ktorý je určený pre Európu – Honda e. Treba však dodať, že toto číslo pravdepodobne vyjadruje najmä počet záujemcov, ktorí sa prihlásili na odber newslettera, keďže pred-objednávky boli spustené len nedávno, a to v 4 krajinách.

Vypredaný Mercedes-Benz EQC

Dnes už bývalý šéf Daimleru Dieter Zetsche vo februári povedal, že nedokážu uspokojiť dopyt po modely Mercedes-Benz EQC v rámci roku 2019 a pravdepodobne ani v roku 2020. Žiaľ, aktuálne nepoznáme výrobný plán Mercedesu súvisiaci s modelom EQC, ani počet rezervácií. Každopádne to vyzerá dobre aj s týmto elektrickým SUV strednej triedy.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrické Porsche Taycan je „vypredané“ a „kradne“ Tesle zákazníkov
Slovensko má vyrábať do roku 2025 najviac elektromobilov na 1 obyvateľa
Top Gear otestoval predprodukčnú Hondu E. Máme sa na čo tešiť?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Len smelo, dievčatá a chlapci, rezervujte. Je to predsa módna vlna týchto dní pre výrobcov na zistenie záujmu zákazníkov o nové e – modely.
    Už o krátku dobu to však jednoducho potrebné nebude.
    Nie je tak?

Pridajte komentár