Honda spustila predobjednávky na svoj prvý európsky elektromobil

3

Automobilka Honda dnes spustila predobjednávky na svoj prvý elektromobil, ktorý sa bude predávať v Európe, Honda e. Do výroby sa dostane ešte tento rok, k zákazníkom v tom budúcom.

Nemecký portál Ecomento informuje, že záujemcovia o elektromobil Honda e, ktorí sa zaregistrovali na odber súvisiacich noviniek, obdržali e-mail s odkazom na stránku, kde je možné uskutočniť predobjednávku.

Záujemcovia si môžu v rámci predobjednávky vybrať jednu z 5 dostupných farieb. A to „oceľovú“ metalízu, bielu „platinum“ metalízu, modrú metalízu, žltú a čiernu „perlovú“ farbu. V rámci tohto jednoduchého konfigurátora, s náhľadom všetkých farebných variantov, Honda uvádza, že vyobrazený prototyp sa môže líšiť od sériového modelu. Prípadné zmeny by však mali byť len minimálne, nakoľko prototyp má byť zhodný so „sériovkou“ na 95 %.

Pre potvrdenie predobjednávky je nutné uhradiť 800 €, ktoré budú vrátené v rámci kúpy, príp. pri zrušení predobjednávky. Honda sľubuje záujemcom, ktorí si vozidlo rezervovali, že ich bude informovať o všetkých novinkách a že dostanú ako prví možnosť uskutočnenia riadnej objednávky.

Čo zatiaľ vieme?

Japonská automobilka nám toho zatiaľ moc o svojom mestskom elektrickom hatchbacku Honda e moc neprezradila. Vieme, že bude mať 5-dverí a poskytne dojazd okolo 200 km (WLTP). Bude mať zadný náhon, pričom Honda sľubuje dobrú jazdnú dynamiku a zábavu za volantom.

Batéria nešpecifikovanej kapacity sa má nabiť na 80 % za 30 minút, a to prostredníctvom konektora CCS. Honda e bude pritom prvým modelom postavenom na špeciálnej platforme pre elektromobily. Na nej vyrastie viacero modelov segmentu A a B, ktoré majú byť charakteristické kompaktnými rozmermi, krátkymi prevismi a pomerne slušným vnútorným priestorom.

Dodávky prvého „európskeho“ elektromobilu od Hondy majú byť spustené na jar budúceho roka. Záväzné objednávky bude pritom možné uskutočniť u najbližšieho dílera značky.

Zdroj titulného obrázku: Honda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvý elektromobil Škoda na špionážnych záberoch. Predstaví sa v Bratislave
Elektromobil s dojazdom 300 km za 15 000 €? Áno, Honda Jazz EV
„16-tisícový“ elektromobil od nemeckého startupu je na ceste k zákazníkom. Má to však háčik

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár