„Revolučný“ elektromobil VW ID.3 je už možné rezervovať. Známe sú aj orientačné ceny

5

Automobilka Volkswagen spustila rezervácie na svoj elektrický hatchback Volkswagen ID.3, a to aj na Slovensku. Ten má byť podľa nej rovnako revolučný ako modely Beetle a Golf.

3 verzie

Volkswagen dnes oficiálne potvrdil, že kompaktný elektrický hatchback ID.3 bude dostupný v troch verziách, ktoré ponúknu dojazd 330 (45 kWh batéria), 420 (58 kWh batéria) a 550 km (77 kWh batéria) podľa cyklu WLTP. Ako prvá bude pritom k dispozícií stredná verzia v špeciálnej edícii „1ST“.

Limitovaná edícia „1ST“

Limitovaná edícia „1ST“ ponúkne podľa výrobcu „vysokokvalitnú a vysokovýkonnú výbavu“, pričom bude k dispozícii 30 000 kusov. A práve túto verziu je možné od dnes predobjednať v 29 európskych krajinách, vrátane Slovenska. Rezervácia je platná až po zaplatení zálohy vo výške 1 000 € na účet importéra.

Záujemca potom obdrží rezervačný kód, ktorý ho bude oprávňovať k objednávke modelu Volkswagen ID.3 priamo u autorizovaného predajcu. A to po oficiálnom predstavení, ktoré prebehne na septembrovom autosalóne vo Frankfurte. Dodávky edície „1ST“ sú naplánované na leto budúceho roku.

K dispozícii pritom budú až 3 verzie edície „1ST“. Všetky budú obsahovať veľké disky kolies a plnú výbavu. A to vrátane navigácie, hlasového ovládania, dvojfarebného interiéru a exteriéru, maximálne veľkej panoramatickej strechy či head-up displeja s funkciou rozšírenej reality.

Orientačné ceny

V Nemecku (ale zrejme aj inde) sa stane objednávka záväznou v apríli 2020. Do tohto momentu budú môcť zákazníci svoju objednávku kedykoľvek zrušiť, pričom im bude vrátená záloha. Cena limitovanej edície modelu Volkswagen ID.3 „1ST“ s dojazdom 420 km a plnou výbavou bude nižšia ako 40 000 €. Základná verzia s dojazdom 330 km (WLTP) má začínať pod sumou 30 000 €.

Majiteľ „prvej edície“ získa ročné bezplatné nabíjanie s obmedzením na 2 000 kWh, ktoré bude môcť využiť v rámci všetkých nabíjacích sietí dostupných v službe Volkswagen We Charge. Tá pritom zahŕňa napríklad aj sieť ultra-rýchlych nabíjacích staníc z projektu Ionity.

Táto sieť poskytuje ekologicky čistú elektrinu všade, kde je to možné. Volkswagen tiež sľubuje uhlíkovo neutrálnu formu dodávok modelu ID.3, ako aj výrobu batérií, a to vďaka využívaniu obnoviteľných zdrojov energie. Nemecká automobilka pritom plánuje priemerné dodávky vozidiel na úrovni 100 000 ks ročne.

3. míľnik v histórii VW

„Uvedenie modelu ID.3 je treťou hlavnou kapitolou so strategickým významom v histórii našej značky. Prvé 2 zahŕňali modely Beetle a Golf. Modelom ID.3 robíme elektromobily vhodné pre masovú mobilitu. Spočiatku budeme elektrifikovať Európu, neskôr ďalšie regióny, a to aj prostredníctvom ďalších modelov ID,“ povedal Jürgen Stackmann, člen predstavenstva VW, ktorý je zodpovedný za predaj a marketing.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): VW

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW spúšťa „predčasnú“ špecifickú kampaň na podporu elektromobility
VW: „Naše batérie pre elektromobily budú mať rovnakú životnosť ako autá“
Škoda, VW a SEAT ohlásili elektromobily pod 20 000 €. Čo je kľúčom?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Čiže si to zhrnme: dojazd 420km, výbava plná, dodanie leto 2020 a cena pod 40tisic, čiže cca 39 990eur:)
    A to bude iba 30 tisíc kusov pre celú EÚ, ja to na najbližšie roky nevidím na masovú produkciu EV, a to som si myslel, že VW začne z ostra, aj cenou aj množstvom áut.

  2. Uz jsme si ho rezervovali, bude skvely! Z počátku web zkolabobal, ale ted funguje. 40tis je za plnou výbavu, takze s mensi baterii pak v nizsi výbavě bude urcite pod 30tis. No ale byt prvni je proste ten pocit:-)

    • No ja by som testovacieho panaja vw robit veru nechcel. Pamatame prve TSicka. Co je to plna vybava? Ma to internet v celej eu v cene, updaty ako tesla, autopilota, rovnake zrychlenie, rovako rychle nabijanie, 2 kufre, bezpecnost?

  3. Dva kufre si hlavne dobre na to aby ste do jedneho mohli dat benzinovu energocentralu a pocas jazdy vyrabat elektriku. Ma to velku vyhodu nemusite hladat a cakat na nabyjanie

Pridajte komentár