Elektrické Porsche Taycan je „vypredané“ a „kradne“ Tesle zákazníkov

0

Prvý elektromobil automobilky Porsche, sedan Taycan, je už v nízko-objemovej výrobe. Bežná, masová 0produkcia bude pritom spustená už o niekoľko mesiacov. Rezervácie tohto modelu naznačujú, že by mohol ukradnúť Tesle časť zákazníkov.

Možná „pomsta“

Elektromobily Tesla Model S a Model X úplne narušili trh v segmente veľkých luxusných sedanov a SUV. Doplatili na to najmä nemecké prémiové automobilky. Zdá sa však, že Porsche by to mohlo so svojím elektromobilom Tesle aspoň z časti vrátiť.

Šéf Porsche Severná Amerika, Klaus Zellmer, pre Cnet povedal, že je o ich prvý elektromobil obrovský záujem. Keby vraj všetci záujemcovia, ktorí si Porsche Taycan rezervovali za 2 500 €, vozidlo napokon aj kúpili, bolo by podľa jeho slov vypredané na rok dopredu.

„Prichádzajú“ od Tesly

Zellmer dodal, že vo všeobecnosti väčšina ich nových zákazníkov vlastní alebo vlastnila vozidlá značiek Audi, BMW alebo Mercedes-Benz. Viac ako polovica záujemcov, ktorí si rezervovali Porsche Taycan nevlastnila alebo nevlastní vozidlo značky Porsche. Najviac z nich je pritom prichádza od Tesly.

Tí by tak mohli uprednostniť elektromobil od Porsche pred novým modelom Tesly, napríklad vynoveným Modelom S. Porsche pritom chystá napríklad aj športové elektromobily či SUV, čím by mohlo Tesle „ukradnúť“  ďalších zákazníkov.

Konkurent z koncernových radov

Z koláča Tesly, ako aj koncernového Porsche, by si však mohol ukrojiť aj elektrický sedan od Audi, ktorého koncept Audi e-tron GT bol predstavený len nedávno. Ten bol navyše vyvíjaný v spolupráci s Porsche, pričom vyrástol na rovnakej platforme ako model Taycan.

Zellmer na otázku, či sa neobáva vnutro-koncernového „kanibalizmu“ odpovedal, že oba elektrické sedany by mali mať veľmi odlišné jazdné vlastnosti, takže zrejme nie. Každopádne je pozitívne, že Tesla Model S sa konečne dočká konkurencie, ktorá vyzerá zatiaľ celkom sľubne. Tesla však už pomaly pripravuje jej facelift.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrický sedan Porsche Taycan má byť lacnejší ako Tesla Model S
Tesla dokázala úžasné veci, hovorí Porsche a porovnáva svoj elektromobil s Modelom S
Porsche chystá množstvo elektromobilov. Budú konkurovať modelom Tesla

Zdroj titulnej fotografie: Porsche

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár