Cez „Aliexpress“ je možné objednať 4-miestny elektromobil za 1 500 €

5

Nedávno sme informovali, že ruská spoločnosť Zetta sa chystá vyrábať najlacnejší elektromobil na svete za cca 6 400 €. Čínsky elektromobil Furkika Mini car, predávaný aj pod menom Fur-Raptor, ho však v tomto smere strčí do vrecka. Ponúka pritom o 2 miesta na sedenie viac.

Jeep podobný Fordu…

Fur-Raptor je 4-miestne „mini-SUV„, ktorého predná časť bola zjavne inšpirovaná obľúbeným americkým pickupom Ford F-150 Raptor. Zaujímavosťou tiež je, že na produktových fotografiách má vozidlo polep s nápisom Jeep Electric vehicle.

Aj v Číne tak zrejme „ľudovo“ hovoria terénnym vozidlám „džípy“. O terénnych vlastnostiach si však so všetkou úctou k snahe výrobcu dovoľujeme pochybovať, avšak faktom je, že svetlá výška 18 cm je nadštandardná.

Neštandardné špecifikácie

Neštandardné sú pritom aj ďalšie špecifikácie tohto ultra-lacného elektromobilu, ktorý je dostupný zrejme minimálne v 2 verziách. O pohon zadnej nápravy sa totiž stará elektromotor s výkonom len 1,2 kW, ktorý však vraj dokáže toto 550-kilogramové vozidlo s užitočným zaťažením 300, resp. 500 kg rozpohybovať na maximálnu rýchlosť 35, resp. 40 km/h. Cúvať pritom dokáže rýchlosťou 30 km/h.

Čo sa týka batérie, vozidlo má byť dostupné s dvoma druhmi nešpecifikovanej technológie. Jedna z nich má kapacitu 3,2 kWh, druhá 2,7 až 6 kWh. Nabíjania z bežnej zásuvky trvá 6 až 8 hodín. Žiaľ dojazd výrobca neprezradil. Minimálne jeden krátky výjazd v rámci mesta by však mohlo toto vozidlo zvládnuť.

Furkika Mini car / Fur-Raptor disponuje rozmermi 2,8 m x 1,4 m x 1,6 m (dĺžka x šírka x výška). Z fotografií sa pritom zdá, že pasažieri by mohli mať relatívne dostatok miesta na nohy aj nad hlavou. Oblasť ramien by ale mohla byť problémová.

Výrobca poskytuje na svoj elektromobil záruku 1 rok, pričom tá sa vzťahuje na elektromotor, batériu a „ďalšie dôležité súčasti“. Ak vás Furkika Mini car / Fur-Raptor zaujala, môžete si ju objednať cez e-shop Alibaba, čo je vlastne B2B verzia bežným zákazníkom známejšieho portálu Aliexpress. Cena sa pritom pohybuje v rozmedzí 1 650 až 1 850 $ (1 500 – 1 690 €).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ruská spoločnosť Kalašnikov predstavila ďalší elektromobil
Česi pracujú na ďalšom elektromobile. Tento bude mať vymeniteľné batérie
Teslu Model 3 je možné kúpiť cez „firemný Aliexpress“. Na koľko vyjde?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Už dlhú dobu sa dá objednať hocijaký Čínsky elektromobil… Ma to ale jeden veľký háčik. Takéto dovezené auto, musí splňovať najnovšie bezpečnostné normy, takže u nás a EU ho neprihlásiš na riadne značky…

  2. Čo si budeme hovoriť.. Na rozvoz pizze, alebo pošty po meste je to super ekonomické aj zmysluplné(žiadny smrad, ani hluk) Inak snáď len pre dôchodcu, ktorý býva na dedine, vyjde 1-2x za týždeň k Dr, alebo do obchodu.. Alebo ako 2.vozidlo do rodiny s garážou, ak to ma dojazd aspoň 50km a zároveň reálne denné využitie.

Pridajte komentár