Cez „Aliexpress“ je možné objednať 4-miestny elektromobil za 1 500 €

3

Nedávno sme informovali, že ruská spoločnosť Zetta sa chystá vyrábať najlacnejší elektromobil na svete za cca 6 400 €. Čínsky elektromobil Furkika Mini car, predávaný aj pod menom Fur-Raptor, ho však v tomto smere strčí do vrecka. Ponúka pritom o 2 miesta na sedenie viac.

Jeep podobný Fordu…

Fur-Raptor je 4-miestne „mini-SUV„, ktorého predná časť bola zjavne inšpirovaná obľúbeným americkým pickupom Ford F-150 Raptor. Zaujímavosťou tiež je, že na produktových fotografiách má vozidlo polep s nápisom Jeep Electric vehicle.

Aj v Číne tak zrejme „ľudovo“ hovoria terénnym vozidlám „džípy“. O terénnych vlastnostiach si však so všetkou úctou k snahe výrobcu dovoľujeme pochybovať, avšak faktom je, že svetlá výška 18 cm je nadštandardná.

Neštandardné špecifikácie

Neštandardné sú pritom aj ďalšie špecifikácie tohto ultra-lacného elektromobilu, ktorý je dostupný zrejme minimálne v 2 verziách. O pohon zadnej nápravy sa totiž stará elektromotor s výkonom len 1,2 kW, ktorý však vraj dokáže toto 550-kilogramové vozidlo s užitočným zaťažením 300, resp. 500 kg rozpohybovať na maximálnu rýchlosť 35, resp. 40 km/h. Cúvať pritom dokáže rýchlosťou 30 km/h.

Čo sa týka batérie, vozidlo má byť dostupné s dvoma druhmi nešpecifikovanej technológie. Jedna z nich má kapacitu 3,2 kWh, druhá 2,7 až 6 kWh. Nabíjania z bežnej zásuvky trvá 6 až 8 hodín. Žiaľ dojazd výrobca neprezradil. Minimálne jeden krátky výjazd v rámci mesta by však mohlo toto vozidlo zvládnuť.

Furkika Mini car / Fur-Raptor disponuje rozmermi 2,8 m x 1,4 m x 1,6 m (dĺžka x šírka x výška). Z fotografií sa pritom zdá, že pasažieri by mohli mať relatívne dostatok miesta na nohy aj nad hlavou. Oblasť ramien by ale mohla byť problémová.

Výrobca poskytuje na svoj elektromobil záruku 1 rok, pričom tá sa vzťahuje na elektromotor, batériu a „ďalšie dôležité súčasti“. Ak vás Furkika Mini car / Fur-Raptor zaujala, môžete si ju objednať cez e-shop Alibaba, čo je vlastne B2B verzia bežným zákazníkom známejšieho portálu Aliexpress. Cena sa pritom pohybuje v rozmedzí 1 650 až 1 850 $ (1 500 – 1 690 €).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ruská spoločnosť Kalašnikov predstavila ďalší elektromobil
Česi pracujú na ďalšom elektromobile. Tento bude mať vymeniteľné batérie
Teslu Model 3 je možné kúpiť cez „firemný Aliexpress“. Na koľko vyjde?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Už dlhú dobu sa dá objednať hocijaký Čínsky elektromobil… Ma to ale jeden veľký háčik. Takéto dovezené auto, musí splňovať najnovšie bezpečnostné normy, takže u nás a EU ho neprihlásiš na riadne značky…

Pridajte komentár