Teslu Model 3 je možné kúpiť cez „firemný Aliexpress“. Na koľko vyjde?

0

Nechce sa vám čakať na oficiálne dodávky Tesly Model 3 do Európy? Nemusíte, na svete je totiž ďalšia možnosť sa dostať k dlho očakávanej elektrickej novinke. A to cez „e-shop“ Alibaba, ktorý je B2B verziou dobre známeho Aliexpressu. Kedy ho môžete mať doma a za koľko?

Podľa najnovších vyjadrení Elona Muska sa Európa dočká Tesly Model 3 v prvom polroku 2019. To by znamenalo, že si na ňu môžeme počkať aj 10 mesiacov. Tí netrpezlivejší majú teraz dve možnosti. Kúpa „šedo“ dovezených vozidiel do Európy, ktorých cena sa môže pohybovať od 65 000 do 90 000 € alebo objednanie cez čínsku stránku Alibaba.

K dispozícii verzia Dual Motor

Cez stránku Alibaba.com je možné objednať Teslu Model 3 „Long Range Battery“ Dual Motor s balíkom prémiovej výbavy v hodnote 5 000 $. Tzn., že získate verziu s vyššou kapacitou batérie (75 kWh) a pohonom oboch náprav (AWD – „4×4“). Oficiálne sa tento model predáva za 54 000 $ bez dane, pričom doba doručenia od objednávky je 2 až 4 mesiace. Vozidlo na fotografiách má navyše príplatkové 19-palcové športové kolesá za 1 500 $.

tesla model 3 aliexpress

Zdroj: Alibaba cez Bozi Tatarevic/Twitter

Dovoz zabezpečuje americká spoločnosť

Elektromobily ponúka prostredníctvom Alibaby americká spoločnosť North American Global Exchanges so sídlom v Texase. Tá sa špecializuje na distribúciu vozidiel. Spomínanú verziu Tesly Model 3 ponúka za 72 500 $ (cca 62 500 €). Doba doručenia má byť 2 týždne, avšak spoločnosť uvádza, že schválenie vývozu môže trvať 1 až 4 týždne.

Zaujímavosťou je, že pri objednávke 30 a viac kusov má vyjsť 1 vozidlo na 54 000 $. Vzhľadom na oficiálnu cenu sa jedná zrejme o chybu v systéme stránky.

Platiť môžete aj Bitcoinom

Bonusom pri nákupe cez Alibaba.com je možnosť platby kryptomenami. To znamená, že Teslu Model 3 si môžete kúpiť napríklad aj za známy Bitcoin.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla a Apple by si mohli vzájomne pomôcť, hovorí investor
Najlacnejšia Tesla Model 3 bude vraj výrazne stratová, tvrdí analýza
Tesla vraj prepracovala väčšinu Modelov 3 vyrobených počas “míľnikového” týždňa

Zdroj: Alibaba cez Bozi Tatarevic/Twitter, titulný obrázok: model3config.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár