VW zverejnil aj ceny lacnejších verzií elektrického SUV ID.4

0

VW včera predstavil ambiciózne elektrické SUV Volkswagen ID.4. A dnes oznámil spustenie predpredaja na prvých trhoch. Spoznali sme pritom nielen ceny prvých dostupných verzií „1ST“, ale aj bežnej verzie s najvyšším dojazdom a približnú cenu „vstupnej“ verzie Pure.

Ako už VW včera informoval, najskôr budú k dispozícii 2 verzie z limitovanej edície „1ST“ (27 000 ks). Tie sa dostanú do predaja ešte tento rok, pričom od dnes je možné uskutočňovať predobjednávky na prvých trhoch. Po ich vypredaní sa dostanú na rad bežné „predkonfigurované“ verzie.

Aj „Pro Performance“

Minimálne na nemeckom trhu sa dá od dnes predoobjednať aj verzia Volkswagen ID.4 Pro Performance. Tá má rovnakú základnú techniku ako „limitky“ 1ST a 1ST Max, pričom sa líši výbavou a cenou.

To znamená, že ponúka pohon zadnej nápravy, výkon 150 kW a batériu s využiteľnou kapacitou 77 kWh. Zaujímavosťou je, že VW v prípade tejto verzie uvádza dojazd 522 km (WLTP), zatiaľ čo v prípade limitovaných verzií „okolo 490 km“ (WLTP) v rámci dnešnej medzinárodnej tlačovej správy a „do 520 km“ (WLTP) v rámci včerajšej slovenskej tlačovej správy.

Pokiaľ nejde o chybu, mohlo by sa zdať, že váha, príp. energetické nároky bohatej výbavy limitovaných verzií celkom významne zhoršujú efektivitu vozidiel.

Ceny

Čo sa týka cien elektromobilu Volkswagen ID.4, limitované verzie 1ST a 1ST Max je možné v Nemecku predobjednať za 49 950 €, resp. 59 950 €. Výbavu týchto modelov nájdete v rámci nášho včerajšieho článku. Bežná „nelimitovaná“ verzia Pro Performance bude v Nemecku dostupná za 44 450 €. Začiatkom budúceho roka sa modelový rad rozšíri o vstupnú verziu Pure s dojazdom 340 km (WLTP). VW v jej prípade avizuje cenu „pod 37 000 €“. Uvádzané ceny sú vrátane DPH vo výške 19 %.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW porovnáva elektro-SUV ID.4 s Teslou Model Y. Vrátane cien a dojazdu
Volkswagen ID.3: Test rýchlosti nabíjania a dojazdu pri 90 a 130 km/h
Páčila sa šéfovi Tesly jazda vo VW ID.3? Šéf VW Group zverejnil odpoveď

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár