Páčila sa šéfovi Tesly jazda vo VW ID.3? Šéf VW Group zverejnil odpoveď

8

Pred pár dňami sa objavili správy, že Elon Musk v rámci nečakaného stretnutia so šéfom koncernu VW vyskúšal nový elektrický hatchback Volkswagen ID.3. A nemecká automobilka aktuálne zverejnila jasný dôkaz, že sa tak stalo. Čo na tento ambiciózny elektromobil povedal šéf Tesly?

Predvčerom sme informovali, že Elon Musk sa stretol so šéfom koncernu VW Group Herbertom Diessom na malom letisku v Braunschweigu. Podľa zdrojov Bloombergu pritom otestoval kompaktný elektromobil Volkswagen ID.3, ktorý aktuálne prichádza na prvé európske trhy a ktorý je podľa VW tak dôležitý, ako boli kedysi modely Beetle („chrobák“) a Golf.

V čase, keď mal Volkswagen ešte len koncepčné vozidlo, niektorí predstavitelia značky o ňom hovorili ako o „Tesla-killerovi“. Pár rokov na to tu máme sériové vozidlo, ktoré testuje samotný šéf Tesly v spoločnosti šéfa VW Group.

Musk sa zameral na jazdné vlastnosti

V úvode videa z testovacej jazdy, ktoré zverejnil Herbert Diess cez svoj LinkedIn profil, upozorňuje Muska, že to nie je závodný stroj, ale mainstreamové vozidlo. Musk je pritom zvedavý na akceleráciu a následne v súvislosti s riadením hovorí, že na nešportové vozidlo je to celkom dobré.

Potom sa Musk pýta Diessa, s akými batériami a asistenčnými systémami je Volkswagen ID.3 dostupný. V závere videa prichádzajú šéfovia dvoch obrovských spoločností do hangára, kde sa nachádza aj veľmi málo maskované elektrické SUV Volkswagen ID.4, ktoré ešte nebolo predstavené a ktoré príde na trh do konca tohto roka.

Diess sa teší na ďalšie stretnutie

V komentári k zverejnenému videu Diess poďakoval Muskovi za návštevu. Dodal, že Elon Musk bol ohľadom dostupného krútiaceho momentu VW ID.3 pri vyšších rýchlostiach dosť kritický. Diess však opäť pripomenul, že nejde o športové auto. Preto mu odporučil vyskúšať Porsche Taycan a uviedol, že sa teší na ich ďalšie stretnutie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
V SR bol spustený predpredaj Volkwagenu ID.3 s uvádzacím bonusom
Koncern VW sa už po niekoľkýkrát chystá „prekonať“ Teslu
Elon Musk vyjadril nadšenie z nového elektromobilu Ford Mustang Mach-E

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

8 komentárov

  1. Svetu tlacia nezmyselné elektromobili a pritom sa vozia v súkromných triskacoch a ze ekológovia jeden aj ten druhy na jednu cestu Musk spotrebuje toľko paliva v lietadle ako bezni človek za niekoľko rokov.Hodina letu jeho súkromného lietadla stoji okolo 4500 euro na hodinu za palivo

    • No bohužel všichni top manageři létají těmito stroji. Musk, jak jsem kdysi četl absolvuje stovky letů ročně. Ale nebýt toho Tesla by asi nebyla tam kde je. Pokud chcete kritizovat, tak kritizujte managery, co létá stejně a navíc je jeho podnikem výroba zbraní nebo třeba cigaret.

  2. Softwérovo sú 100 rokov za opicami. Tesla 3 tiež nie je pretekárske auto, ale svojimi jazdnými vlastnosťami momentálne strčí WW do vrecka. Elektrické WW bude možno kvalitné tak za desať rokov, keď zamestnajú kvalitných softwérových inžinierov. Takisto je nutné aby zmenili myslenie, keď chcú uspieť na trhu v 21 storočí.

Pridajte komentár