Tesla pozastaví produkciu áut v USA. Začne vyrábať pľúcne ventilátory, ak bude treba

0

Aj keď sa mnohým zdá, že Elon Musk, podceňuje šírenie a zdravotné dôsledky koronavírusu COVID-19, šéf Tesly je pripravený pomôcť v boji proti aktuálnemu „nepriateľovi č. 1“. A to výrobou pľúcnych ventilátorov v závode Tesla Fremont, kde preruší produkciu áut.

Majiteľ elektromobilu Tesla a veľký fanúšik kalifornskej spoločnosti, Raja Abbasa, poprosil prostredníctvom siete Twitter Elona Muska, aby Tesla využila svoje kapacity na výrobu (zdravotníckych) ventilátorov. Zároveň šéfa Tesly vyzval, aby prestal byť v tejto veci (COVID-19) „idiotom“.

Na to Elon Musk zareagoval slovami, že ak bude nedostatok ventilátorov, budú ich vyrábať. Šéf Tesly ďalej poznamenal, že Tesla a SpaceX majú skúsenosti s výrobou zariadení, ktoré podporujú ľudské dýchanie:

„Tesla vyrába autá so sofistikovanými systémami HVAC (vykurovanie, ventilácia, klimatizácia). SpaceX zas produkuje kozmické lode so systémami na podporu života. Ventilátory nie sú náročné, nemôžu však byť vyrábané okamžite.“  

Portál Teslarati v tejto súvislosti uvádza, že počet pacientov, ktorí potrebujú pľúcny ventilátor, prevyšuje počet dostupných zariadení tohto druhu (zrejme v rámci USA). Dodáva, že 2/3 pacientov, ktorí sú v kritickom stave v dôsledku koronavírusu COVID-19, potrebujú respiračnú podporu.

Zákaz výroby áut

Všetko nasvedčuje tomu, že spoločnosť Tesla bude mať v rámci svojho závodu v kalifornskom meste Fremont, kde vyrába všetky svoje modely elektromobilov, vrátane tých, ktoré sú určené pre európsky trh, dostatok voľných kapacít pre výrobu ventilátorov využiteľných na zdravotnícke účely.

Nie je tomu dávno, čo sa uvádzalo, že tento závod patrí do medzi strategicky dôležité podniky, na ktoré sa vzťahuje výnimka zo zákazu prevádzky. Úrady však následne upresnili, že Tesla Fremont nemusí byť úplne uzatvorená, nemôže však vyrábať automobily.

Tesla na to zareagovala tým, že znížila svoje pracovné kapacity o 75 %. Tzn., že do práce bude chodiť už len 2 500 zamestnancov, ktorí budú zabezpečovať základný chod a veci súvisiace s podnikaním.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk sa vyjadril na tému koronavírusu: „Panikárenie je hlúpe“
Filtre elektromobilov Tesla chránia pred biologickými útokmi a pomáhajú astmatikom
Elon Musk poslal zamestnancom Tesly mail ohľadom koronavírusu, vrátane odhadu jeho šírenia

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár