Filtre elektromobilov Tesla chránia pred biologickými útokmi a pomáhajú astmatikom

0

Tesla vyvinula pre Model X úplne nový filtračný systém, ktorý nazvala Bioweapon Defense Mode. Jeho názov sa  zdá byť silno „marketingový“, avšak jeho výnimočné schopnosti preukázali testy aj skúsenosti zákazníkov. Systém je už dostupný aj pre Model S. Čo však Model 3?

99,97 % účinnosť

Základom filtračného systému Bioweapon Defense Mode („režim ochrany pred biologickými zbraňami“) je filter typu HEPA (High-Efficiency Particulate Arresting). Aj vďaka svojej 10-násobnej veľkosti v porovnaní s bežnými filtrami je podľa Tesly až 100-násobne účinnejší ako najkvalitnejšie prémiové filtre.

Dokáže tak chrániť pred prienikom alergénov, baktérií, vírusov, spór plesní a samozrejme výfukových plynov, z ktorých vedia odfiltrovať až 99,97 % škodlivých častíc. Podrobnejšie informácie o účinnosti nájdete v našom článku „Tesla Bioweapon Defense Mode chráni zdravie a predlžuje život“ a na nasledujúcom obrázku.

bioweapon defense mode statistiky

Zdroj: Tesla

Pomáha aj pri astme a alergiách

Skúsenosti zákazníkov dokazujú, že Bioweapon Defense Mode pomáha ľuďom s dýchacími ťažkosťami a alergiami. Najnovším dôkazom je verejné poďakovanie majiteľa Modelu S prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

„Ďakujem Elonovi Muskovi a Tesle za Bioweapon Defense Mode. Závisí od neho život našej dcéry. Tá nemá vo vozidle žiadne astmatické záchvaty.“

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Bioweapon Defense Mode chráni zdravie a predlžuje život
Analýza odhalila výrobnú cenu Tesly Model 3. Elon Musk ju potvrdil
Neuveriteľné! Tesla Model S, ktorá bola 10 dní pod vodou, je funkčná

A čo Model 3?

Elon Musk žiaľ podtvrdil, že Bioweapon Defense Mode sa nedostane do Tesly Model 3 v takej podobe ako v prípade Modelu X a Modelu S. Dôvodom je jeho veľkosť. Do menšieho elektrického sedanu sa jednoducho nezmestí. Uisťuje však, že filtračný systém novinky bude lepší než v prípade akýchkoľvek modelov iných značiek.

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár