Elon Musk poslal zamestnancom Tesly mail ohľadom koronavírusu, vrátane odhadu jeho šírenia

0

Šéf spoločnosti Tesla, Elon Musk, zaslal svojim zamestnancom e-mail, v ktorom ich informoval o situácii ohľadom chodenia do práce, pričom vyjadril aj svoj odhad ohľadom ďalšieho šírenia koronavírusu a súvisiace odporúčania.

Kvôli novému koronavírusu COVID-19 zatvárajú automobilky mnohé európske továrne. A nie je tomu dávno, čo tak musela spraviť aj Tesla v rámci svojej pomerne čerstvej Gigafactory v Číne. Tá už ale opäť funguje, ohrozená by však mohla byť činnosť závodu v americkom Fremonte, ktorá zásobuje aj globálny trh, vrátane Európy.

V oblasti Bay Area, kde pracujú desaťtisíce zamestnancov spoločnosti Tesla, zaviedli nariadenie o „bezpečnom útočisku“, pričom úrady oznámili ľuďom, aby zostali doma. Ide o opatrenie, ktoré má zabrániť šíreniu koronavírusu.

Zdá sa však, že továreň Tesla vo Fremonte (súčasť oblasti Bay Area) nemá v úmysle ukončiť svoju prevádzku, takže nie je úplne jasné*, na akej úrovni je spomínané nariadenie záväzné. Electrek pritom informuje, že Elon Musk rozposlal zamestnancom Tesly e-mail, z ktorého nevyplýva, že by sa Tesla chystala prerušiť prevádzku fremontského závodu.

*DOPLNENÉ: Závod Tesla Fremont bol označený za „zásadný podnik“, ktorý môže zostať v prevádzke, uviedol hovorca pre oblasť Alameda County.

Šéf Tesly v ňom informuje, že zamestnanci Tesly nie sú nútení chodiť do práce, najmä pokiaľ sa necítia dobre. Môžu pritom ostať doma z akéhokoľvek dôvodu. Musk tiež napísal, že podľa ich najlepšej vedomosti nemal nikto z ich viac ako 56 000 zamestnancov pozitívny test na COVID-19 a uviedol, že ak sa to zmení, bude o tom Tesla informovať.

Panika má byť škodlivejšia ako vírus

Šéf Tesly vyjadril svoj názor, že škody, za ktorými stojí panika okolo koronavírusu, ďaleko prevyšujú škody, ktoré súvisia priamo s týmto novým vírusom. Obáva sa pritom, že by mohlo dôjsť k neopodstatnenému presunutiu zdravotníckych zdrojov, dôsledkom čoho nebude dostupná zdravotná starostlivosť pre pacientov s kritickými problémami, a to vo všeobecnosti.

Elon Musk zamestnancom tiež odporúča, aby sa vyhli verejným zhromaždeniam a nabáda ich k opatrnosti pri rodinných stretnutiach, ktoré môžu obzvlášť ohroziť starších rodinných príslušníkov.

Muskov odhad ohľadom šírenia COVID-19

„Podľa môjho najlepšieho odhadu, na základe najnovších údajov Centra pre kontrolu chorôb, potvrdené prípady  COVID-19 (špecifická forma bežných prechladnutí) nezasiahnu viac ako 0,1% americkej populácie. Okrem toho si nemyslím, že keď sa za rokom 2020 obzrieme spätne, príčiny smrti alebo vážneho poškodia zdravia sa budú výraznejšie líšiť napr. v porovnaní s rokom 2017 (v štatistikách CDC),“ napísal v e-maile Musk.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Dan Taylor/Heisenbergmedia

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk sa vyjadril na tému koronavírusu: „Panikárenie je hlúpe“
Elon Musk upozorňuje, že zostatková hodnota spaľovacích áut prudko klesne
Elon Musk sa nedávno vyjadril aj na tému elektrického lietadla

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár