Elon Musk sa vyjadril na tému koronavírusu: „Panikárenie je hlúpe“

5

Koronavírus COVID-19 hýbe svetom, pričom nemalá časť populácie už stihla podľahnúť panike, ktorá je podľa odborníkov neopodstatnená. A podobného názoru je aj „vizionár“ Elon Musk, ktorého nenechalo súvisiace dianie chladným.

Elon Musk, ktorý je okrem iného šéfom Tesly a SpaceX či majiteľom The Boring Company, pred pár dňami prostredníctvom siete Twitter napísal, že „panika okolo koronavírusu je hlúpa“. A aktuálne svoj tweet doplnil o ďalšie komentáre, upozorňuje Cleantechnica.

Viralita je „zveličená“

Podľa Muska nie sú na mieste obavy z rýchleho exponenciálneho šírenia nového koronavírusu: „Viralita C19 (vírus COVID-19) je zveličená kvôli spájaniu dátumu diagnóz s dátumom kontrakcie & nadhodnotených odhadov exponenciálneho rastu, k čomu v skutočnosti nikdy nedôjde. Udržujte tieto odhady a vírus zasiahne obrovskú časť známeho vesmíru!“

Dodal pritom, že zveličená je aj miera úmrtnosti. Dôvodom má byť nedostatok testovacích sád, čo spôsobuje, že testovaní na COVID-19 sú tí, ktorí zomrú po respiračných príznakoch. Avšak tí, ktorí majú miernejšie príznaky, zvyčajne nie. A to by malo skresľovať štatistiky.

„Výskyt koronavírusov je bežný“

Šéf spoločnosti Tesla tiež hovorí, že výskyt koronavírusov a iných prechladnutí je v bežnej populácii veľmi vysoký. Tým chcel zrejme povedať, že tento vírus nie je ničím výnimočným, takže by mal podobne ako tie doterajšie odznieť.

Strach z neznámeho je ľuďom vlastný, takže by nemal byť prekvapujúci. Avšak, ako už naznačil Elon Musk a ako prízvukujú odborníci, koronavírusy sú pomerne bežnými „obyvateľmi“ našej planéty, pričom aktuálne sa ľudská populácia dostala do kontaktu s pre nás novým druhom.

My sa pripájame k názorom odborníkov, ktorí vyzývajú ľudí, aby nepanikárili a dodržiavali hygienu a odporúčania zdravotníckych a úradných autorít. Každý by si mal pritom vstúpiť do vlastného svedomia a správať sa zodpovedne voči sebe aj ostatným.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Dan Taylor/Heisenbergmedia

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk sa nedávno vyjadril aj na tému elektrického lietadla
Elon Musk upozorňuje, že zostatková hodnota spaľovacích áut prudko klesne
Elon Musk pripomína, že patenty Tesly sú dostupné pre všetkých

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Jozef,Žilina on

    Neostáva nam nič iné,len dúfať že oteplením počasia sa to ukludní!???Ale ako dlho to bude trvať a čo všetko sa medzi tým udeje, teraz nevie predpovedať nikto!!!A to príjemné neni! Nie som panikár ale pochopia to aj ostatní !!?Hlavná otázka,ktorú žiaden politik nezmienil sú obchody s potravinami! Tam sa ludia musia schádzať a jesť je základná ludská potreba!Áno ostávať doma ale jesť sa musí!!!Zmieni sa o tom niektorý politik a hlavne ako treba postupovať????Higiena v obchodoch atd……

Pridajte komentár