„Súboj“ Tesly Cybertruck a Fordu F-150 vraj nebol fér. Bude sa opakovať

6

Elon Musk počas predstavenia modelu Tesla Cybertruck ukázal aj videoukážku, v rámci ktorej sa táto novinka preťahovala s najpredávanejším pickupom na svete – Fordom F-150. Jasné „víťazstvo“ Tesly však niektorí spochybnili. Musk preto prisľúbil zopakovanie súboja, a to za iných podmienok.

Tesla demonštrovala silu svojho elektrického ťahača aj tak, že spojila jeho ťažnú časť s rovnakou časťou najpredávanejšieho automobilu v USA, a to Fordom F-150, ktorý je zároveň aj najpredávanejším pickupom na svete a snažila sa ho pretiahnuť. Podľa videa sa to jasne podarilo, aj keď bola trať z pohľadu Cybertrucku do kopca. Objavili sa však hlasy, ktoré spochybnili regulárnosť tohto súboja.

Reakcia Fordu

Sunny Mandra, viceprezident divízie Ford X, vyzval v rámci svojho tweetu Elona Muska, aby im poslal svoj Cybertruck, pretože v teste sa podľa neho neporovnávali porovnateľné vozidlá. Hovorca automobilky Ford neskôr pre Insideevs povedal, že Mandra chcel svojim tweetom poukázať na absurdnosť videa od Tesly.

Ozval sa aj známy astrofyzik

Negatívna reakcia od ľudí z Fordu sa samozrejme dala očakávať, neboli však jedinými, ktorí sa mali určité výhrady. Priamo na tweet Elona Muska, v ktorom poukazuje na spomínané video, totiž zareagoval známy astrofyzik Neil deGrasse Tyson.

Ten uviedol, že je to všetko o váhe, ktorá zabezpečuje trakciu pneumatík a nie o výkone motora. Na to Musk reagoval slovami, že elektromotory majú šialený krútiaci moment a dodal, že ak sa obe vozidlá naložia na maximum, tak vždy vyhrá to elektrické, pričom sa odvolal na zákony fyziky.

Diskusia dvoch géniov však pokračovala ďalej. Tyson odpovedal, že všetci milujeme krútiaci moment, avšak ten iba roztočí pneumatiku na mieste, ak nie je dostatok hmotnosti na zabezpečenie trakcie. Odporučil pritom Muskovi, aby naložili Ford F-150 na maximum, pretože jeho zadné kolesá majú najvyššiu trakciu a potom ho potiahli do kopca. Tyson však súhlasil, že v prípade zaťaženia oboch vozidiel, vyhrá to s vyšším krútiacim momentom.

ZÁŽITKOVÁ JAZDA NA TESLE AKO VIANOČNÝ DARČEK?

Nový súboj budúci týždeň

Musk následne prijal Tysonove odporúčanie a oznámil, že budúci týždeň sa dočkáme nového porovnávacieho videa. A snáď sa pritom dozvieme špecifikácie oboch testovaných vozidiel, vrátane zatiaľ nezverejnenej hmotnosti Tesly Cybertruck.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Cybertruck je z rovnakého nepriestrelného materiálu ako vesmírna loď SpaceX
O Teslu Cybertruck je zdá sa veľký záujem. Ponúkne aj „solár a kemp“ výbavu | AKTUALIZOVANÉ
Prvé zvezenie v Tesle Cybertruck: Aké sú dojmy novinárov?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

 1. Mám veľmi rád Teslu, preto len veľmi nerád píšem tento komentár. Je to môj prvý negatívny komentár voči Tesle.
  Je mi to ľúto, ale tento súboj Tesla jednoducho prehrala.
  Skúste nechať preťahovať tank (napríklad T 54) s nejakým traktorom (napr. Zetor).
  Skúste pustiť do ringu dvoch boxerov – mušiu váhu a superťažkú váhu.
  (Veď podľa videa ten Ford zrejme ani nemal zapnutý náhon 4 x 4!)
  Bol som fakt dobrý vo fyzike a dávam absolútne za pravdu tomu, čo povedal astrofyzik Neil deGrasse Tyson, a nie vyjadreniu Elona Muska.
  Súboj Tesla vs. Porsche Taycan beriem. Ale toto – nie.
  I am sorry, Tesla…

   • No môj stvorročný syn ti nakreslí krajšie auto ako je to od tesly.Ale asi maju lrn trojročného dizajnéra,takže to to celé ospravdlnuje,ale ako im napadlo,že sa dá niečo také predať.Ale veďvo svete je veľa zvláštnych ľudí.A Teslaci sa potajme smejú,že sa našli ktorí im to celé zožrali.Pripomína mi to rozprávku“Cisárove nové šaty“Kto nevie o čom hovorim,nech si prečíta….

Pridajte komentár