Prvé zvezenie v Tesle Cybertruck: Aké sú dojmy novinárov?

6

V rámci predstavenia elektrického pickupu Tesla Cybertruck mali účastníci podujatia možnosť zvezenia v prototype vozidla. Aké sú dojmy prvých novinárov, ktorí absolvovali jazdu (ako spolujazdci) v tomto radikálnom futuristickom vozidle?

Predstavenia novinky od Tesly sa zúčastnili aj redaktori portálov Teslarati – „Gene“ a Cleantechnica – Kyle Field. A práve ich pocity z jazdy v Cybertrucku vám v krátkosti sprostredkujeme.

„Tesla Cybertruck je elektrický pickup pre skorých osvojiteľov (elektromobilov) a high-tech konzumentov, pretože ide o aristokratický obrnený bojový stroj pre dystopickú budúcnosť,“ popisuje svoje prvé dojmy Gene po vystúpení z vozidla.

To je podľa neho tak veľké, že sa nezmestí do priemernej garáže. Futuristický elektrický pickup má kľučky dverí, ktoré pripomínajú tie z Modelu S. To by malo znamenať, že sa elektricky vysúvajú a zasúvajú. Demonštračný prototyp disponoval 2 elektromotormi, takže išlo zrejme o strednú verziu „Dual“.

Záťah ako sa na Teslu patrí

V rámci zvezenia samozrejme nemohol chýbať test akcelerácie, pričom Field uviedol, že ten vyrážal pasažierom dych. Odhadovaný čas zrýchlenia z cca 30 na 100 km/h za 4 s, od jeho kolegu, však zas nevyzeral až tak dramaticky. Každopádne by išlo o fantastickú hodnotu, keď si uvedomíme, aký je to kolos. Produkčná „stredná“ verzia „Dual“ má pritom dosiahnuť 60 mph (97 km/h) za 4,5 s, top verzia dokonca len za 2,9 s.

Následne brzdenie ukázalo, že použité brzdy nemajú problém so zastavením tejto masy. Field tiež pochválil vzduchové pruženie, ktoré sa náležite prispôsobovalo podmienkam „terénu“ a spôsobu jazdy. A práve vďaka tomu má byť možné preniesť silu a zrýchlenie Modelu S do veľkého a ťažkého pickupu. Počas jazdy bolo pritom počuť len veľké terénne pneumatiky.

Redaktori tiež potvrdili to, čo naznačovala oficiálna fotografia interiéru, a teda jeho minimalistické prevedenie, avšak s najmodernejšími technológiami na palube. Napr. vnútorné spätné zrkadlo je displej, ktorý sprostredkováva obraz zachytený zadnou kamerou.

ZÁŽITKOVÁ JAZDA NA TESLE AKO VIANOČNÝ DARČEK?

Tesla Cybertruck ponúkne dva 3-miestne rady sedadiel. V prototype absentovalo predné stredné sedadlo, avšak obaja redaktori nepochybujú o tom, že v pickupe sa môže komfortne voziť 6 dospelých osôb.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
O Teslu Cybertruck je zdá sa veľký záujem. Ponúkne aj „solár a kemp“ výbavu | AKTUALIZOVANÉ!
Elektrickí „roboši“ od Bollingera šokovali vysokou cenou
Prvé dojmy zo zvezenia v novom kompaktnom SUV Tesla Model Y

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

  1. Toto auto ma dostalo, ale az na druhy treti krat. Ked som ho videl prvy raz, tak to bolo nieco ako ze to nemoze mysliet vazne. Ale postupom casu sa mi zacina pacit stale viac a viac a vedel by som si ho predstavit u seba v garazi. Dokonca aj ten usporny interier ktory sa mi u inych tesiel nepaci, tak k tomuto autu pasuje. Dobra praca a trefa do cierneho, Tesla

  2. Tento stroj sa mi páči stále viac a viac. Už som ho, samozrejme, aj objednal. A to som si doteraz myslel, že takého mastodonta si nikdy nekúpim 🙂
    Neviem sa dočkať, kedy to už bude.

  3. Nemôžem si pomôcť,ale celý Cybertrukck mi smrdí armádou!To bol asi hlavný dôvod pri jeho návrhu.Ved ono čas to skôr neskôr potvrdí!!!

Pridajte komentár