O Teslu Cybertruck je zdá sa veľký záujem. Ponúkne aj „solár a kemp“ výbavu | AKTUALIZOVANÉ!

6

Zdá sa, že „čerstvý“ elektrický pickup Tesla Cybertruck veľmi polarizuje ľudí. Objavujú sa pritom názory, že toto vozidlo si kvôli radikálnemu dizajnu nikto nekúpi. K dispozícii sú však náznaky, že o tento futuristický pickup by mohol byť veľký záujem. A ten by mohla akcelerovať aj zaujímavá doplnková výbava.

Určite si mnohí pamätáme na ošiaľ okolo rezervácií Tesly Model 3. Tých sa mal sedan strednej triedy dočkať  okolo 400 000, a to v priebehu pomerne krátkeho času. U Tesly Cybertruck sa takéto niečo zrejme nepredpokladá, avšak záujem o ňu by mohol byť navzdory „všetkému“ možno až prekvapivo vysoký.

Naznačujú to napríklad aj príspevky na sociálnych sieťach, ktorých autormi sú ľudia, ktorí si „radikálny“ elektrický pickup rezervovali, upozorňuje Insideevs. Z čísel objednávok sa pritom snažia určiť kľúč, ktorý by ukazoval, koľko vozidiel už bolo zarezervovaných.

Podľa používateľa Tesla Thinking začína číslo uskutočnenej rezervácie sekvenciou 1127…, pričom za ňou by mal nasledovať počet zaregistrovaných rezervácií. Dodáva, že si vozidlo rezervoval počas prvých 5 minút a nasledujúce číslo bolo vyššie ako 45 000.

Ďalší používateľ k tomu dodal, že si je istý, že videl dokonca sekvenciu, ktorá začínala číslom 1126. Iný zas neskôr uviedol, že má číslo rezervácie 112881999 (tá bola uskutočnená o 3. hodine rannej). Zdá sa pritom, že čísla rezervácií stúpajú v priebehu času podľa spomínaného „kľúča“.

Takže teoreticky, ak začína sekvencia číslom 1126, mohlo byť uskutočnených minimálne 281 999 rezervácií, ak číslom 1127, tak minimálne 181 999 rezervácií. Toto číslo mohlo pritom od spomínanej 3. hodiny ešte značne narásť. Každopádne treba brať tieto „úvahy“ s rezervou. Ako to v tomto smere naozaj je, sa zrejme dozvieme až od Tesly či Elona Muska. Taktiež treba mať na pamäti, že rezervácia vozidla ešte neznamená jeho kúpu.

DOPLNENÉ: Elon Musk 23. novembra okolo 10. hodiny večer uviedol, že model Tesla Cybertruck si dovtedy rezervovalo 146 000 záujemcov. 42 % z nich si vybralo verziu „Dual“, 41 % verziu „Tri“ a 17 % základnú verziu „Single“.

Solárne napájanie či kempingová výbava

Ďalšie zaujímavé informácie ohľadom pickupu Tesla Cybertruck pochádzajú priamo od Elona Muska. Ten uviedol, že bude možné doobjednať solárnu výbavu (možno špeciálny kryt vonkajšieho úložného priestoru), ktorá pridá novinke na dojazde za deň minimálne 24 km. Dodal pritom, že po rozložení „solárnych krídel“ to môže byť až 48 – 64 km.

A takáto možnosť získania elektrickej energie sa určite hodí aj počas kempovania v prírode. Elon Musk tiež potvrdil, že bude možné dokúpiť aj príslušenstvo pre kemping. A to by mohlo zahŕňať veci, ktoré môžeme vidieť na nasledujúcom oficiálnom obrázku. Ide teda o podobnú výbavu, akú ponúkne konkurenčný pickup Rivian R1T.

tesla cybertruck

Zdroj: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla dnes ukázala aj záhadnú elektrickú štvorkolku | AKTUALIZOVANÉ!
Elektrickí „roboši“ od Bollingera šokovali vysokou cenou
Nové informácie o elektrickej reinkarnácii značky Hummer

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

  1. Každý sme iný… 100 ľudí 100 chutí… Pre mňa to je otras, ale vidím že sa to páči aj tu niekomu… Ale musím vytknúť že toto auto je extra praktické a práve preto by som bol rád keby som mal takéto autíčko aj napriek otrasnemu dizajnu… Cenovo som čakal od tesly niečo extrémne, ale aj to je v pohode…

    Škoda že nepíšu cenu za extra výbavy…

Pridajte komentár