Tesla Cybertruck je z rovnakého nepriestrelného materiálu ako vesmírna loď SpaceX

7

Konštrukciu radikálneho elektrického pickupu Tesla Cybertruck tvorí „exoskeleton“ vyrobený zo špeciálneho materiálu „ULTRA-HARD 30X COLD-ROLLED“. Ten je podľa Elona Muska nepriestrelný.

Spoločnosť Tesla uvádza, že konštrukcia elektromobilu Tesla Cybertruck prináša maximálnu možnú odolnosť a ochranu cestujúcich, pričom sa po konštrukčnej a materiálovej stránke nedalo použiť nič lepšie.

Odvoláva sa pritom aj na materiál „ULTRA-HARD 30X COLD-ROLLED“. Ide o špeciálnu kalenú nehrdzavejúcu oceľ, z ktorej bude vyrobená vesmírna loď Starship. Za „raketou“, ktorá má pokoriť Mars stojí, ďalšia spoločnosť Elona Muska – SpaceX.

tesla cybertruck

Zdroj: Tesla

Odolnosť tohto materiálu s hrúbkou 3 mm Tesla odprezentovala počas slávnostného predstavenia modelu Tesla Cybertruck. A to tak, že šéfdizajnér spoločnosti Franz von Holzhausen udrel do dverí vozidla (samotný panel má vážiť 27 kg) viackrát obrovským kladivom, pričom sa im nič nestalo.

Čo na to odborník?

Tesla však tiež tvrdí, že karoséria vozidla odolá aj projektilom do veľkosti 9 mm. Demonštrácia tejto schopnosti ale nebola v rámci podujatie pravdepodobne možná. Portál MotorTrend preto v tejto súvislosti oslovil odborníka, ktorý sa vyjadril, že materiál tohto druhu môže byť naozaj nepriestrelný.

„Ak je úplne kalená, tak nehrdzavejúca oceľ 301 s hrúbkou 3 mm je viac než postačujúca na zastavenie akéhokoľvek 9 mm náboja z pištolí ako Luger, s výnimkou špeciálnych projektilov, ktoré nie sú dostupné na pultoch predajní,“ uvádza Iain Harrison – šéfredaktor portálu o zbraniach (Recoil), strelec a bývalý kapitán britskej armády.

ZÁŽITKOVÁ JAZDA NA TESLE AKO VIANOČNÝ DARČEK?

Nepriestrelné má byť podľa Tesly aj špeciálne laminované čelné sklo jej novinky. Mohlo by sa tak zdať, že kalifornská spoločnosť môže mať ambíciu získať aj armádne zákazky. Americká armáda sa pritom minulý rok vyjadrila, že elektromobily zohrajú v armáde dôležitú úlohu a očakáva ich relatívne skoré využitie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvé zvezenie v Tesle Cybertruck: Aké sú dojmy novinárov?
O Teslu Cybertruck je zdá sa veľký záujem. Ponúkne aj „solár a kemp“ výbavu | AKTUALIZOVANÉ!
Nové informácie o elektrickej reinkarnácii značky Hummer

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

7 komentárov

  1. Myslím že Bollinger a Rivian to budú mať veeeľmi ťažké. A výrobcovia spalovacích pickupov majú teraz pekne stiahnuté prdelky. Cybertruck vliekol za sebou Ford F150 (americkú ikonu), ako malý chlapec dreveného káčera.
    Toto vyzerá na posledný kliniec do rakvy spalovákov.

Pridajte komentár