Tesla Motors zavádza pokuty za blokovanie nabíjačiek Supercharger

0

Nie je ničím neobvyklým, že neohľaduplní či nezodpovední majitelia elektromobilov Tesla, nechávajú svoje vozidlá zapojené na nabíjačkách Tesla Supercharger, aj po dokončení nabíjania. Tým zbytočne blokujú nabíjacie miesta. Prichádzajúci vodiči, tak musia čakať, kým sa uvoľnia nevyužívané nabíjačky. Automobilka Tesla Motors z tohto dôvodu zavádza systém pokutovania majiteľov, ktorých vozidlá ostanú napojené na Supercharger aj po úplnom nabití.

Majiteľ nabíjaného elektromobilu Tesla, potom ako prostredníctvom mobilnej aplikácie obdrží upozornenie o plnom nabití, bude mať 5 minút na uvoľnenie nabíjacieho miesta. Po uplynutí 5 minút mu bude účtovaných 0,35 € (platí pre celú Európu) za každú minútu blokovania nabíjačky. Systém počíta aj s dodatočným informovaním o nabití a výzvou na odpojenie vozidla prostredníctvom SMS správ, v 5 minútových intervaloch. Prípadná „pokuta“ bude majiteľovi vyúčtovaná pri najbližšej návšteve servisného centra Tesla.

Elon Musk a Tesla Motors si od tohto systému sľubujú zefektívnenie prevádzky nabíjacích staníc a väčšiu spokojnosť zákazníkov. A to je len prvý krok. Kalifornská automobilka si je vedomá, že s nástupom početnej „flotily“ elektromobilov Tesla Model 3, bude nutné zabezpečiť dostatočný počet dostupných nabíjačiek. Preto okrem budovania nových staníc, vyvíja nový typ nabíjačiek, ktoré po nabití vozidla, odpoja nabíjací konektor. Odpojený elektromobil sa potom prostredníctvom Autopilota sám preparkuje na najbližšie voľné parkovacie miesto.

Zdroj: tlačová správa

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár