Hyundai Kona Electric sa dočká modernizácie. Tá prinesie aj rýchlejšie nabíjanie

0

Jeden z najobľúbenejších elektromobilov, Hyundai Kona Electric, ktorý sa začal predávať ešte len minulý rok, sa čoskoro dočká modernizácie. Tá sa dotkne napríklad palubnej nabíjačky a palubného systému, vrátane infotainmentu a možnosti pokročilého ovládania vozidla na diaľku.

Hyundai učinil zaujímavý krok. Vydal tlačovú správu o upgrade modelu Hyundai Kona Electric, ktorú vzápätí stiahol. O tom, prečo sa tak stalo, môžeme len polemizovať. Došlo k omylu, pričom správa mala byť publikovaná neskôr, aby neodradila aktuálnych záujemcov od kúpy alebo nechcel výrobca ubrať zo „slávy“ faceliftovanému modelu Hyundai Ioniq Electric, ktorý bol predstavený v rovnakom období alebo…?

To je však v podstate jedno, ak sú pravdivé aspoň základné fakty. Dôležité je, že hovorí o skorom vylepšení elektromobilu, ktorý sa môže pochváliť najlepším pomerom ceny a dojazdu (platí pre 64 kWh verziu). A keďže si túto správu uložil jeden z používateľov (Twizyflu) fóra Goingelectric, poznáme jej znenie.

3-fázová nabíjačka

Vynovená elektrická Kona by mala podľa spomínanej tlačovej správy potešiť európskych zákazníkov vylepšenou palubnou nabíjačkou. Tá má byť 3-fázová, pričom má umožniť AC nabíjanie výkonom 11 kW. Pôvodná verzia má pritom 7,2 kW nabíjačku a ponúka najrýchlejšie možné „domáce“ nabitie za 9 hodín a 40 minút (64 kWh verzia), resp. 6 hodín a 10 minút (39,2 kWh verzia).

Portál Pushevs v tejto súvislosti dodáva, že 11 kWh bude štandardom, pričom za príplatok bude možné získať až 22 kW palubný nabíjací systém, ktorý majú tvoriť 2 paralelne zapojené 11 kW nabíjačky. Tie by mala dodávať spoločnosť LG Chem, pričom ich 11 kW nabíjačky majú 95 % účinnosť.

Hyundai Blue Link

Vylepšený Hyundai Kona Electric bude obsahovať aj sieťový systém Blue Link.Ten prinesie integrovanú telematiku, ktorá umožní vypnutie/zapnutie motora, otvorenie/zatvorenie dverí či ovládanie klimatizácie a nabíjania na diaľku. A to prostredníctvom mobilnej aplikácie.

K dispozícii bude aj voliteľný 10,25″ centrálny dotykový displej. Vynovený infotainment systém umožní hlasové ovládanie a pripojenie na cloud. Taktiež zvláda pripojenie až 2 smartfónov cez Bluetooth naraz. Novinkou budú aj vyhrievané zadné sedadlá.

Dodávky modernizovaného Hyundaiu Kona Electric majú byť v Európe spustené koncom roka 2019.

Zdroj titulnej fotografie: Hyundai 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hyundai predstavil nový Ioniq Electric s vyšším dojazdom a výkonom
Hyundai vyvíja technológiu pre úpravu výkonu elektromobilov cez mobil
Česi si môžu kúpiť elektromobil Hyundai Ioniq za polovičnú cenu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár