Česi si môžu kúpiť elektromobil Hyundai Ioniq za polovičnú cenu

4

Hyundai Ioniq Electric, ktorý sa môže pochváliť honorom najefektívnejšieho osobného elektromobilu, je u našich českých susedov dostupný za bezkonkurenčnú cenu. Tá môže byť až o polovicu nižšia ako u nás. Zlacňovanie môže navyše predznamenávať príchod novej verzie s väčším dojazdom.

Jeden z najvydarenejších elektromobilov na trhu, Hyundai Ioniq Electric, začína aktuálne strácať na svojej atraktivite z hľadiska pomeru ceny a dojazdu. A to vplyvom konkurenčných modelov, najmä z vlastných koncernových radov.

Veď Ioniq disponuje len 28 kWh batériou a dojazdom 280 km podľa „optimistického“ cyklu NEDC, zatiaľ čo modely ako Hyundai Kona Electric, Kia e-Niro, Kia e-Soul či Nissan Leaf ponúkajú dojazd „realistickejších“ 270 až 450 km podľa presnejšieho cyklu WLTP, a to za relatívne podobné ceny.

Je zlacnenie predzvesťou novej verzie?

Zlacnenie elektromobilu Ioniq by bolo vzhľadom k uvedeným dôvodom pomerne logickým krokom, pričom môže navyše predznamenávať príchod „faceliftovanej“ verzie, ktorá by mala disponovať 38,3 kWh batériou. Tá má podľa uniknutých dokumentov zabezpečiť slušné zvýšenie dojazdu, a to na 378 km (NEDC).

Zľava + dotácie = vynikajúca cena

Dúfame, že české zníženie cien a dotácie predznamenávajú aj akciovú cenu a skoré spustenie dotačného programu na Slovensku. České zastúpenie automobilky Hyundai aktuálne ponúka v rámci limitovanej akcie Future ECO zľavy na elektrickú a plug-in hybridnú verziu modelu Ioniq vo výške 5 700 až 8 600 € (v prepočte).

Zákazníci môžu navyše získať na elektromobil Hyundai Ioniq Electric štátnu dotáciu vo výške až vyše 13 000 € (platí pre firmy). To v konečnom dôsledku znamená podľa výrobcu cenu okolo 19 000 €.

Koľko stojí v SR?

19 000 € za vydarený kompaktný liftback je skutočne zaujímavá ponuka, čo poviete? Pre porovnanie, na Slovensku sa aktuálne predáva za 37 490 € (cenníková cena), pričom je možné získať od výrobcu za určitých podmienok bonusovú zľavu 2 000 €.

Zdroj titulnej fotografie: Hyundai

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Česi už môžu požiadať o špeciálnu ŠPZ pre e-autá. Čo im prinesie?
Nový Hyundai Ioniq Electric zrejme dostane 38,3 kWh batériu
České energetické závody spustili predaj elektromobilov s výhodami

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Su krajiny, kde si ich obyvatelia uzivaju vyhod a su krajiny, ktore to platia. Do ktorej kategorie patri Slovensko asi vieme vsetci. Nepamatam si zeby na slovensku niekedy nieco zlacnelo. Ked sa zdrazuje Slovensko je medzi prvymi, ked sa v EU nieco zlacnuje, tak nik o nicom nevie. A dotacie? Opat budu pre hrstku vyvolenych.

    • Nepovažujem sa za „vyvoleného“. Chce to chcieť. Po skúsenostiach s elektromobilom mať menej rokov, tak beriem úver a hneď kupujem „veľké“ e-auto.

Pridajte komentár