Hyundai má novú značku pre elektromobily – IONIQ. Chystá 3 nové modely

3

Automobilka Hyundai dnes oznámila spustenie novej značky IONIQ, ktorá je určená výhradne pre batériou poháňané elektromobily. Avizuje pritom 3 „zbrusu“ nové elektrické modely Ioniq 5, Ioniq 6 a Ioniq 7.

Hyundai aktuálnym oznámením otvára novú kapitolu v oblasti elektromobility. Pod značkou IONIQ chce  ponúkať ‘individualizované elektrifikované zážitky,’ prispôsobené rozličným životným štýlom. Je to v súlade s víziou spoločnosti Hyundai, definovanou ako „pokrok pre humanitu“ (‘Progress for Humanity’).

Pod značkou IONIQ plánuje Hyundai Motor počas najbližších štyroch rokov uviesť tri nové elektrické modely, po ktorých budú nasledovať ďalšie inovatívne vozidlá. Je to v súlade s rýchlo rastúcim dopytom na trhu a ambíciou Hyundai stať sa lídrom na globálnom trhu elektrických automobilov.

„Značka IONIQ prinesie zmenu paradigmy v zákazníckej skúsenosti s elektromobilmi,“ povedal Wonhong Cho, člen predstavenstva a globálny riaditeľ marketingu Hyundai Motor Company.

Znovuzrodenie IONIQ

Hyundai po prvý raz použil názov IONIQ, zložený zo slov “ion” a “unique” (jedinečný) pri predstavení dlhodobého výskumného a vývojového projektu IONIQ, zameraného na dopravu šetrnú k životnému prostrediu. Na základe tohto projektu vznikol v roku 2016 modelový rad IONIQ, prvý automobil na svete, ktorý v jednej karosérii poskytoval tri alternatívy elektrifikovaného pohonu – hybridný, plug-in hybridný a elektrický.

Značka IONIQ bola navrhnutá tak, aby spojila mobilitu meniacu život s environmentálnymi aspektmi a doteraz pomáhala pri dosahovaní elektrifikovaného pokroku. Existujúce vozidlá IONIQ – hybridné, PHEV, EV – nebudú zastrešené pod novou značkou IONIQ.

Modely IONIQ 5/ IONIQ 6 / IONIQ 7

Hyundai pod značkou IONIQ uvedie na trh viacero modelov označených číslami. Párnymi číslami budú označené limuzíny a nepárnymi číslami SUV. Prvým modelom značky IONIQ bude SUV strednej triedy IONIQ 5, ktoré bude mať premiéru začiatkom roka 2021. Dizajn modelu IONIQ 5 bude vychádzať zo štúdie 45 Concept.

V roku 2022 bude nasledovať športová limuzína IONIQ 6, dizajnovo vychádzajúca z najnovšej štúdie Hyundai Prophecy. Tretím modelom bude v roku 2024 veľké SUV, označené IONIQ 7.

Platforma E-GMP

Modely značky IONIQ budú využívať novú technickú platformu E-GMP (Electric Global Modular Platform), ktorá umožní rýchle nabíjanie a dostatočný dojazd.

Osobitná platforma pre elektrické automobily umožní transformovať interiér kabíny na „inteligentný obytný priestor“ so všestranne nastaviteľnými sedadlami, bezdrôtovou konektivitou a jedinečnými prvkami ako napríklad odkladacie schránky vytvorené ako zásuvky. Zmena paradigmy sa prejaví aj v užívateľských rozhraniach, ktoré budú jednoduché, intuitívne a ergonomické, aby sa posádka vozidla cítila úplne slobodne.

Zdroj: tlačová správa (Hyundai)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Unikli špecifikácie Hyundaiu 45 EV: Dojazd cez 500 km či extrémne nabíjanie
„Futuristické“ elektromobily Hyundai Prophecy a 45 EV pôjdu do sériovej výroby
Hyundai a Uber predstavili elektrický lietajúci „taxík“ pre mestskú mobilitu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

3 komentáre

  1. Akosi som sa stratil. Alebo zasekol, alebo zacyklil, alebo čo.
    Tak Hyundai má novú značku IONIQ, ale „Existujúce vozidlá IONIQ – hybridné, PHEV, EV – nebudú zastrešené pod novou značkou IONIQ“.
    Poznáte niekto pointu? To je taký obrovský problém vytvoriť pre novú značku aj nové meno? Stačí číselné rozlíšenie nových modelov IONIQ? Zrejme asi áno.
    Ja osobne nič proti značke Hyundai nemám, božecháň! Minulý rok v novembri som bol na výstave EV v Prahe Letňanoch a obzrel som si elektrifikované autá Hyundai celkom zblízka a boli to celkom „chutné“ vozidielka.

  2. Toho pripravovania už je na všetkých stranách kopa, len jedno cenovo dostupné (bez zbytočných asistentov a luxusu) praktické batériové vozidlo pre netrpazlíkov nikde.

  3. Anonym -máš svätú pravdu a ešte raz svätú PRAVDU!!!Už sa to pomaly nedá čítať ,tie nekonečné dristy o luxusných autách alebo o pidiautách za nehorázne ceny!!!Kedy to konečne niektorá automobilka PRELOMÝ????

Pridajte komentár