„Futuristické“ elektromobily Hyundai Prophecy a 45 EV pôjdu do sériovej výroby

0

Vysokopostavený predstaviteľ automobilky Hyundai potvrdil, že koncepčné elektromobily Prophecy a 45 EV s futuristickým dizajnom sa dostanú do sériovej výroby. Vyrastú pritom na zbrusu novej špecializovanej platforme pre elektrické vozidlá.

Koncepty Hyundai Prophecy a Hyundai 45 EV sa zdali byť skôr víziou budúcnosti ako základy pre nasledujúce elektromobily juhokórejskej značky. Šéf globálneho dizajnérske centra a viceprezident automobilky Hyundai, SangYup Lee, však Autoexpress-u potvrdil, že smerujú do výroby.

„Po produkčnej verzii konceptu 45 príde produkčná verzia konceptu Prophecy,“ uviedol. Tieto 2 dizajnovo odlišné vozidlá majú ukazovať, aké dizajnové spektrum je schopný Hyundai ponúknuť. SUV „45 EV“ bolo podľa jeho slov inšpirované 70. rokmi, zatiaľ čo sedan Prophecy 30. rokmi. Takže ide o akési „retro-futuristické“ modely.

Úplne novú modulárna platforma E-GMP, na ktorej vyrastú oba elektromobily, prinesie vozidlá s krátkymi prevismi a krátkou kapotou, čo umožňuje natiahnutie kabíny, dôsledkom čoho je viac vnútorného priestoru.

Už žiadne dizajnové „matriošky“

Elektromobily Hyundai Prophecy a 45 EV sú tiež súčasťou novej dizajnovej filozofie, ktorá chce eliminovať súčasný trend „matriošiek“. To znamená, že jednotlivé modely budú mať výrazne odlišný dizajn.

SangYup Lee hovorí, že ich nová dizajnová filozofia je skôr ako šachovnica s kráľom, kráľovnou, strelcom a jazdcom („koňom“). „Všetci vyzerajú inak a odlišne aj fungujú. Ide však o jeden tím,“ dodáva. Diverzifikáciou dizajnu sa snaží Hyundai zohľadniť životný štýl svojich zákazníkov.

Čo sa týka techniky oboch spomínaných elektromobilov, Hyundai zatiaľ stále mlčí. Môžeme však predpokladať, že SUV, ktoré vzíde z konceptu 45 EV, by mohlo mať identický pohonný systém ako chystaný koncernový model Kia Imagine. Ten má pritom ponúknuť 800-voltovú architektúru, podporu rýchlonabíjania výkonom 350 kW (nabitie z 20 na 80 % za 20 min) a dojazd 500 km.

SUV na báze modelu 45 EV by sa malo dočkať premiéry do konca tohto roka, zatiaľ čo sedan Prophecy budúci rok.

Zdroj: Carscoops

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hyundai zvyšuje dojazd elektromobilu Kona Electric. A nielen to
Koncern Hyundai predstavil svoje plány v oblasti elektromobility do roku 2025
Hyundai a Uber predstavili elektrický lietajúci „taxík“ pre mestskú mobilitu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár