Elon Musk vyjadril nadšenie z nového elektromobilu Ford Mustang Mach-E

0

Automobilka Ford včera predstavila svoj prvý model, Ford Mustang Mach-E, ktorý bol od základov vyvinutý ako elektromobil. A napriek istým „škriepkam“ medzi Teslou a Fordom z minulosti, Elon Musk vyjadril nadšenie z tohto modelu, za čo mu Ford poďakoval.

Zdá sa, že Ford sa v prípade modelu Mustang Mach-E inšpiroval vozidlami značky Tesla, a to vo viacerých oblastiach. Treba to však brať ako „kompliment“ pre mladú kalifornskú spoločnosť.

Tak ako Tesla ponúka v prípade svojich modelov 3 a Y (v štádiu prípravy na výrobu) základnú verziu „Standard Range“ (kapacitne menšia batéria, a teda menší dojazd), verziu s väčšou batériou a dojazdom „Long Range“ a športovo ladenú verziu „Performance“, tak Ford ponúka (na vybraných trhoch je už spustený konfigurátor) verzie Standard Range, Extended Range a GT.

Ford tiež sľubuje vylepšovanie svojej elektrickej novinky prostredníctvom softvérových aktualizácií na diaľku, ktoré ako prvá zaviedla práve Tesla. Obrovský centrálny „tablet“, ktorý trčí z palubnej dosky je tiež povedomý, aj keď v dnešnej dobe už nie ani unikátny.

Ford cieli na Teslu Model Y

Ford sa pritom netají tým, že elektromobilom Ford Mustang Mach-E chce konkurovať chystanej Tesle Model Y. Veď pár minút po zahájení akcie, na ktorej Tesla predstavila Model Y, Ford zverejnil tweet s krátkym textom „Hold your horses“ (podrž si svoje kone) a logom modelu Mustang.

Prezident spoločnosti Ford America, Joe Hinrichs, pritom v rozhovore pre CNBC naznačil, že spomínaný tweet bol smerovaný voči Tesle a načasovanie jeho uverejnenia bolo úmyselné.

Pozitívna komunikácia

Tweetom na opačnú adresu sa pritom tesne po predstavení modelu Ford Mustang Mach-E prezentoval Elon Musk: „Gratulujem k Mach-E. Udržateľné/elektrické automobily sú budúcnosť!! Oznámenie Fordu vo mne vzbudzuje nadšenie, pretože povzbudí aj ostatných výrobcov, aby išli do elektromobilov,napísal. „Vďaka Elon. Nemôžeme viac súhlasiť. Vidíme sa na nabíjacej stanici,“ odpovedal Ford.

Takáto pozitívna vzájomná komunikácia sa číta veľmi dobre. Určite lepšie ako napr. tá, ktorá naznačuje krachy oboch spoločností či súdne spisy ohľadom ochrannej známky na názov Model E, ktorý si vybojoval Ford na úkor Tesly v minulosti. Budeme to teda považovať (snáď nie úplne naivne) za náznak toho, že elektromobilita by mohla začať ľudí konečne spájať…

Zdroj titulného obrázku: Dan Taylor – Heisenbergmedia.com/Ford (úprava redakcie)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Z Nemecka prichádzajú správy, že Tesla je roky pred tamojšími automobilkami
Ford investoval do „druhej Tesly“. Tá mu pomôže s vývojom elektromobilu
Šéf VW hovoril o kúpe Tesly, jej bankrote a Elonovi Muskovi

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár