Šéf Tesly sa nečakane stretol so šéfom VW, pričom si zajazdil na VW ID.3

3

Zaujímavá správa prichádza z Nemecka. Šéf Tesly Elon Musk totiž po odlete z Berlína ešte nečakane pristál na inom nemeckom letisku, kde sa stretol so šéfom koncernu VW. V rámci ich stretnutia pritom mali byť prítomné najnovšie elektromobily značky Volkswagen.

Včera sme informovali, že šéf Tesly Elon Musk navštívil Nemecko, a to konkrétne rozostavanú továreň Tesla Giga Berlin. Zavítal tiež do farmaceutickej firmy Curevac, s ktorou Tesla spolupracuje a v Berlíne sa stretol s tamojšími politikmi.

Bloomberg pritom aktuálne informuje, že to nemalo byť zo strany Elona Muska všetko. Šéf Tesly sa totiž neoficiálne stretol so šéfom koncernu VW Group, Herbertom Diessom, o čom sa predtým nehovorilo. Zdalo sa, že Musk po odlete z Berlína už smeruje domov, avšak jeho súkromne lietadlo následne pristálo (vo štvrtok večer) na malom letisku v Braunschweigu.

A práve tu sa podľa zdrojov Bloombergu stretli šéfovia oboch spomínaných spoločností. Toto stretnutie neskôr potvrdil aj hovorca VW. Tu si mal Musk vyskúšať kompaktný elektrický hatchback Volkswagen ID.3, ktorý sa začal dodávať na prvé európske trhy a od ktorého si VW veľa sľubuje.

Musk mal mať tiež k dispozícii kompaktné elektrické SUV Volkswagen ID.4, ktoré príde na trh do konca tohto roka, pričom toto vozidlo zatiaľ nebolo oficiálne predstavené.

Musk a Diess sa vzájomne podporujú

Musk a Diess si v nedávnej minulosti viackrát vymenili komplimenty. Šéf VW napríklad uviedol, že priemysel vďačí za rozvoj elektromobility Muskovi a Tesle. Uznal aj líderskú pozíciu Tesly v oblasti softvéru a poukázal na prínosy jej neurónovej siete a aktualizácií vozidiel na diaľku. Musk zas viackrát kvitoval snahy Diessa a koncernu VW v oblasti elektromobility a vyjadril im podporu.

Žiaľ dôvod/dôvody stretnutia lídrov oboch spoločností nepoznáme. Logicky sa tak objavili mnohé špekulácie ohľadom spolupráce Tesly a VW. A to aj v rámci možného zdieľania technológií Tesly, teda hlavne softvéru, čo má zrejme na svedomí najmä nedávne vyhlásenie Elona Muska:

„Tesla je otvorená licencovaniu softvéru a dodávaniu pohonných jednotiek a batérií. Snažíme sa len o akcelerovanie trvalo udržateľnej energie, nie rozdrvenie konkurentov!“ V minulosti Musk tiež povedal, že Tesla je ochotná sprístupniť svoju veľkú sieť nabíjacích staníc Supercharger iným výrobcom elektromobilov.

Nuž uvidíme, či z tohto stretnutia vzíde niečo zaujímavé, vzájomné zdieľanie technológií je však zrejme menej pravdepodobné.

DOPLNENÉ: Páčila sa Elonovi Muskovi jazda vo VW ID.3? Šéf VW Group zverejnil odpoveď | VIDEO

Zdroj titulného ilustračného obrázku: Auto Bild/Youtube

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3 „kradne“ európskych zákazníkov najmä nemeckým značkám
Tesla môže „klamať“, aby prekvapila konkurenciu, naznačuje Sandy Munro
Nemci priznávajú, že v oblasti elektromobility a softvéru zaspali dobu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár