Na slovenský trh sa chystá ďalší čínsky elektromobil – Dongfeng T5 EVO EV

4

Čínska automobilka Dongfeng pôsobiaca na Slovensku od roku 2020 avizuje pre náš trh ďalší plne elektrický model, a to Dongfeng T5 EVO EV. Pôjde pritom už o 5. elektromobil značky pre SR.

Čoraz viac čínskych značiek preniká na európsky trh, pričom sa v rámci starého kontinentu zameriavajú najmä na elektromobily. Väčšinou začínajú na najväčších európskych trhoch a na trhoch s vysokým podielom predaja elektrických áut.

Vďaka slovenskému importérovi sa však značka Dongfeng a aj jej vybrané elektromobily dostali na slovenský trh. A to aj napriek tomu, že ten zatiaľ nejaví príliš veľký záujem o elektrické autá. Ponuka sa pritom u nás rozšíri o ďalší plne elektrický model – Dongfeng T5 EVO EV.

Známe špecifikácie

Podľa slovenského zastúpenia značky sa toto kompaktné SUV nižšej strednej triedy (segment C) dostane v rámci nášho trhu do ponuky v poslednom mesiaci tohto roku. Ponúkne pritom výkon 150 kW, krútiaci moment 340 Nm, batériu s kapacitou 85,9 kWh a dojazd 521 km podľa cyklu WLTP. Čo sa týka rozmerov, tie by mali byť podobné, ak nie rovnaké, ako v prípade spaľovacej verzie, t.j. 4565/1860/1690/2715 mm (dĺžka/šírka/výška/rázvor).

Cena v štádiu tvorby

Spoločnosť Dongfeng Motor Slovensko tiež uvádza, že cena vozidla zatiaľ nebola výrobcom stanovená. Dôvodom má byť ďalší predpokladaný rast cien li-ion batérií, ale na druhú stranu aj pokles cien iných komponentov. Slovenský importér zas sleduje vývoj kurzu dolára voči euru či ceny prepravy. Z týchto dôvodov má byť cena pre slovenský trh známa v decembri tohto roku, kedy sa model objaví aj v oficiálnej ponuke.

Ďalšia „elektrická“ ponuka

Čo sa týka aktuálnej slovenskej ponuky elektromobilov automobilky Dongfeng, v nej nájdeme kompaktné SUV DFSK Seres 3 a veľké prémiové SUV Voyah Free. V poslednom kvartáli tohto roka má pribudnúť aj dlhšie avizované športovo ladené SUV strednej triedy DFSK Seres SF5. Aktuálna ponuka pritom už neobsahuje kompaktný sedan Dongfeng S50EV.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Čínske elektro-SUV DFSK Seres SF5 dostalo „predpokladané“ slovenské ceny
Na slovenský trh sa chystá ďalší čínsky elektromobil Dongfeng S50EV
Prvé elektromobily značky DFSK pre slovenský trh opustili výrobnú linku

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Stále ,už roky ,informujete o elektroautách na Slovensku len tých 10 % záujemcov ! Prečo,pretože cena 40 až 60 – tis. eur je pre väčšinu kupujúcich na Slovensku NEDOSTUPNÁ !! Takže pre koho stále vypisujete tieto články!? Stačí mi pohľad na auto a zase viem ,že pre mňa to nie je ,že to bude zase za 40 – 60 tácov ! Ja viem ,že nič iné totiž nie je, ale takto sa tá elektromobilita rozbehne len ťažko ! Je to doba jasnej stagnácie auto priemyslu ! Alebo lepšie povedané doba elektroáut len pre bohatú vrstvu ! Ale tá doba je už seď sakra dlho !!!

Pridajte komentár